Centrum Katowic / fot. Infokatowice.pl

Już w sobotę, 20 września na boisku przy Gimnazjum nr 10 w Katowicach przy ul. Słowiańska 1 odbędzie się Dzień Sąsiada. Imprezę organizuje nieformalna grupa mieszkańców, która przyjęła nazwę  “Inicjatywa – Osiedle Kukuczki”. Grupa działa od 2013 r., a jej działania skupione są wokół problemów oraz poprawy jakości życia mieszkańców na osiedlu.

-Nasze działania oparte są na partycypacji społecznej poprzez którą chcemy zwiększyć aktywność mieszkańców w życiu osiedla i ich realny wpływ na podejmowane decyzje – mówi liderka grupy Barbara Kaczyńska. Podczas Dnia Sąsiada będzie można za darmo wziąć udział w kursie nordic walking, spróbować domowych wypieków i śląskich specjałów, wziąć udział w lekcjach tańca i pokazie sztuk walki. Będzie też występ zespołu „Zawodzianki”, nie zabraknie również zabaw dla dzieci i konkursów z nagrodami!

– Chcemy, by mieszkańcy naszego osiedla się zintegrowali, poznali i mieli wpływ na życie osiedla. Dzień Sąsiada to wydarzenie, które tworzą ludzie tu mieszkający, wspólnymi siłami postanowiliśmy zrealizować to, co z takim entuzjazmem planowaliśmy od jakiegoś czasu – mówi Magdalena. jedna z współorganizatorek.

Reklama

Dzień Sąsiada startuje o godzinie 13:00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 1 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.