fot. Antonina Murawa

Niedziela, 14 września 2014 roku przejdzie do historii kościoła ewangelicko-augsburskiego w Polsce i Katowicach. Na funkcję biskupa diecezji katowickiej został konsekrowany i wprowadzony w urząd ks. dr Marian Niemiec. Jednocześnie bp Niemiec będzie pełnił funkcję proboszcza parafii ewangelickiej Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach. Opowiedzieli się za tym parafianie w tajnym głosowaniu.

Mowa o krzyżu jest mocą Bożą oraz Chcę wśród ludu swojego głosić moc Twego krzyża – te dwa ewangeliczne cytaty wybrał ks. bp Niemiec za motto swojego posłannictwa duchowego. W kazaniu wielokrotnie podkreślał służebną rolę urzędu biskupa w stosunku do wszystkich wiernych oraz wolę głoszenia Bożego słowa, które jest fundamentem Kościoła Chrystusowego.

parafia2
fot. Antonina Murawa

Moim celem jest budowanie na fundamencie, który pozostawił mój poprzednik ks. bp Tadeusz Szurman – stwierdził ks. bp dr Marian Niemiec

W uroczystości konsekracji uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych Katowic i województwa śląskiego, przedstawiciele kościoła katolickiego wraz z arcybiskupem Wiktorem Skworcem, biskupi ewangeliccy z Czech i Ukrainy oraz wszystkich kościołów protestanckich. Nabożeństwu przewodniczył biskup kościoła ewangelicko-augsburskiego w Polsce  Jerzy Samiec.

 Pieśni w wykonaniu chórów; parafialnego Jubilate Deo z Mysłowic oraz katedralnego Largo Cantabile z Katowic podkreślały szczególnie doniosły charakter wydarzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 + 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.