Szukają sprawcy zniszczenia m. in. figury w katowickiej parafii. Mężczyznę miał na oku miejski monitoring,  ale ostatecznie stracił go z widoku.

Do zniszczenia mienia doszło 12 kwietnia po godzinie 20.15 w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Katowicach, przy pl. Szramka 1.

“Podejrzewany mężczyzna dokonał zniszczenia figury gipsowej oraz uszkodzenia świecznika drewnianego. Po zdarzeniu mężczyzna oddalił się ulicami Mariacką. Mielęckiego, Staromiejską, Warszawską w kierunku katowickiego rynku, a następnie przeszedł obok ul. Teatralnej i skierował na przystanek tramwajowy linii nr 16 i oddalił się w nieznanym kierunku. Wizerunek podejrzewanego zarejestrował monitoring” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.

Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać mężczyznę lub posiadające jakiekolwiek informacje, mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr tel. 47 851 29 61, 47 851 26 20, 47 851 25 55 lub pod adresem e-mail: ppm@katowice.ka.policja.gov.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.