W Parku Śląskim znowu na tory wyjechała wąskotorówka! fot.Park Śląski
Reklama

Mieszkańcy całego regionu czekali na ten moment długie lata. W Parku Śląskim znowu na tory wyjechała wąskotorówka! Parkowa Kolej Wąskotorowa ruszyła w nową trasę 19 czerwca.

Pierwszego dnia na wąskotorówkę w Parku Śląskim czekało kilkaset osób. W dwóch stylowych wagonach ciągniętych przez równie stylowy parowóz są 64 miejsca. Przy każdym kursie wszystkie w czwartek były zajęte. Podobnie z pewnością będzie przez kilka najbliższych dni – mamy w końcu długi weekend. Co można zobaczyć z okienek wagonów wąskotorówki w Parku Śląskim? Trasa, choć niedługa, to ciekawa. Trasa prowadzi między innymi przy Śląskim Ogrodzie Zoologicznym, gdzie zlokalizowano jedną ze stacji.

Reklama

Sami pasażerowie po przejażdżce bili brawo! Podobnie jak pasażerowie podekscytowany był również operator kolejki. Jarosław Łuszcz to zapalony miłośnik kolejek wąskotorowych. -Widać, że zainteresowanie jest spore, a będzie jeszcze większe. W tej chwili będziemy remontowali wagony zamknięte. Chcielibyśmy obsługiwać ten ruch późną jesienią, a nawet zimą. Wszystko będzie zależało od temperatur – zapowiada operator i nie wyklucza, że pasażerowie będą wożeni aż do lokomotywowni, gdzie planowane jest uruchomienie zwiedzania z przewodnikiem i wystawy makiet kolejowych. Także sama trasa wąskotorówki w Parku Śląskim docelowo ma zostać wydłużona.

Artur Cieślak, dyrektor administracyjny Parku Śląskiego tłumaczy, że wówczas wyremontowany będzie już odcinek między ZOO a Planetarium. -To kolejne 800 metrów. Łącznie trasa będzie wynosiła już około 2 kilometry, co w obie strony da całkiem długą przejażdżkę, podobną do tej, jaka oferowana jest w Kuźni Raciborskiej. Na 2016 rok planujemy natomiast uruchomienie odcinka między planetarium a stacją Przystań – dodaje. W tym roku – jeśli plany się nie zmienią – wąskotorówka w Parku Śląskim której huczne otwarcie nastąpiło 19 czerwca, wozić będzie pasażerów do września.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.