Foto: Jeremi Astaszow / ŚUW
Reklama

W Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego rozdano stypendia w ramach Śląskiego Funduszu Stypendialnego. – Wręczane dzisiaj stypendia to nie tylko pomoc, to także pewien kapitał  – mówił wojewoda śląski Piotr Litwa, podczas uroczystości wyrażając nadzieję, że studenci w przyszłości zasilą kadry śląskich firm i przedsiębiorstw.

ŚFS jest wspierany przez firmy z regionu oraz uczelnie. W tracie XXVII edycji wręczono 15 stypendiów finansowych na kwotę blisko 30 tys. złotych oraz jedno rzeczowe – komputer. By uzyskać stypendium studenci m.in. Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach czy Jagiellońskiego w Krakowie, musieli wykazać się średnią powyżej 4,5, udokumentować trudną sytuację materialną oraz pochodzić ze naszego województwa. Stypendyści podkreślali, że dzięki wsparciu ŚFS mogą dalej kontynuować naukę, co później otworzy im drogę do znalezienia dobrej pracy.

Reklama

Pierwszym przewodniczącym Rady Śląskiego Funduszu Stypendialnego jest były wojewoda Zygmunt Łukaszczyk, następca zmarłej w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem Krystyny Bochenek. Przez blisko 14 lat działalności Funduszu wręczono 750 młodym mieszkańcom regionu stypendia na kwotę 1 250 000 tys. złotych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 + 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.