FOTO: Park Śląski
Reklama

W dniu dzisiejszym w Rosarium Parku Śląskiego odbyła się kolejna edycja Śląskiego Pikniku Integracyjnego Osób Niepełnosprawnych.

W imprezie wzięło udział ponad tysiąc uczestników, wśród nich osoby z różnym stopniem i rodzajem niepełnosprawności, pracownicy zakładów aktywności zawodowej, uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej i członkowie organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych z całego województwa.

Reklama

– Wszyscy zjawiają się tu po to, żeby spędzić wspólnie czas i rehabilitować się poprzez wspólną zabawę. To potwierdzenie, że wszyscy czujemy się tu znakomicie i potrzebujemy tego typu spotkań – mówiła wicemarszałek Aleksandra Skowronek otwierając uroczystość.

W programie pikniku znalazło się wiele atrakcji, w tym m.in. prezentacje muzyczne, teatralne, recytatorskie i taneczne w wykonaniu uczestników pikniku, konkurencje sportowe, zabawy zręcznościowe, przejażdżka parkową Ciuchcią i koleją linową „Elka”.

Wokół parkowych alejek rozstawiły się liczne stoiska z dziełami osób niepełnosprawnych. Zainteresowani mogli skorzystać z porad specjalistów: diabetyka, dietetyka, psychologa, czy psychiatry.

Organizatorami pikniku są Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Fundacja Park Śląski.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.