FOTO: Jacek Ulaczyk "fotoedukacja"

Reprezentanci Polski w siatkówce, trener Stephane Antiga, pełna hala. Do tego zbiórka na rzecz podopiecznego Fundacji mam Marzenie. W środę w Gimnazjum nr 19 w Katowicach odbył się mecz charytatywny. A tego typu akcji przy szkołach dzieje się coraz więcej!

W Gimnazjum nr 19 w Katowicach to już tradycja. W 2012 roku uczniowie, nauczyciele i rodzice wspólnie z Uczniowskim Klubem Sportowym i Fundacją Mam Marzenie zorganizowali mecz z udziałem ówczesnego trenera reprezentacji. Andrea Anastasi poprowadził drużynę uczennic przeciwko nauczycielom, a zebrane fundusze pomogły w spełnieniu marzenia 13-letniego Maćka.

W środę odbył się kolejny mecz. Tym razem głównymi organizatorami był UKS „Sokół” i Fundacja Mam Marzenie, ale gimnazjaliści ze szkolnego klubu wolontariatu też bardzo pomogli. Najpierw widzowie mogli obejrzeć trening siatkarzy Reprezentacji Polski, później zagrały przeciwko sobie drużyny Sokoła 43 AZS AWF Katowice i Kadra Śląska oraz nauczyciele Gimnazjum nr 19 kontra reprezentacja Szkoły Policji w Katowicach. -Było rewelacyjnie! – Cieszy się Maja Jankowska z Fundacji Mam Marzenie. – Spotkałam tu ludzi o wielkich sercach. Dzięki nim zebraliśmy prawie osiem tysięcy zł dla Maksa. Maks, podopieczny Fundacji, marzy o wyjeździe do Dortmundu na mecz „polskiej” Borussii. Dzięki środowej akcji jego marzenie się spełni.

Takich inicjatyw z udziałem szkolnych klubów wolontariatu jest coraz więcej. Właśnie zakończyły się Dni Wolontariatu organizowane przez Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej „Mocni Razem” oraz Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach. Uczniowie z Gliwic, Bytomia, Tychów i Lędzin przeprowadzili m.in. pikniki dla niepełnosprawnych, dyskotekę charytatywną i przemarsz na rzecz transplantologii. Młodzi wolontariusze bardzo się zaangażowali. – Nie spodziewałem się tak wielkiego przywiązania dzieci do opiekunów, które z uśmiechem na twarzy rzucają się i przytulają tak mocno, jakby chciały powiedzieć nam, że zrobiliśmy dla nich coś naprawdę wyjątkowego – opowiadał Rafał Sikora, który współorganizował akcję na rzecz niepełnosprawnych intelektualnie w ZSO nr 4 w Gliwicach.

A wszystkim tym, którzy chcieliby przy szkole zorganizować akcje wolontariackie, polecamy krótkie filmiki przygotowane przez Regionalne Centrum Wolontariatu i Stowarzyszenie „Mocni Razem”:

Wprowadzenie: życie jako projekt 
Jak zorganizować koncert charytatywny 
Jak zorganizować zbiórkę
Jak zorganizować happening
Jak zorganizować dyskotekę charytatywną

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 + 30 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.