Ewa Waszut
Reklama

W Rondzie Sztuki odbyło się spotkanie poświęcone promocji książki „Ty górnicza żmijo! Rozmowy z profesorem Andrzejem Karbownikiem o restrukturyzacji polskiego górnictwa węgla kamiennego”. 

Prof. dr hab. Inż. Andrzej Karbownik od 2008 roku pełni funkcję rektora Politechniki Śląskiej. W poprzednich latach był wiceprezesem, a później prezesem zarządu Państwowej Agencji Restrukturyzacji Górnictwa Węgla Kamiennego w Katowicach. W latach 2000-2001 był wiceministrem gospodarki w rządzie prof. Jerzego Buzka i jednym z autorów programu restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego w Polsce.

Reklama

Podczas spotkania, o książce wypowiadał się m.in. były minister gospodarki Janusz Steinhof: – To kompendium wiedzy procesu restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego od roku 1990 po 2001. To były czasy wyjątkowo trudne w społecznym odbiorze, z perspektywy lat to była jedna z najtrudniejszych reform przemysłu polskiego – dodał. Prof Jerzy Buzek podsumował książkę jednym zdaniem: – Ta książka jest w gruncie rzeczy o odpowiedzialności za Państwo.

Na spotkaniu, poza autorem książki, obecnych było wiele znanych osób ze świata polityki, w tym. prof. Jerzy Buzek, Janusz Steinhof, oraz prezydenci śląskich miast m.in. Piotr Uszok z Katowic i Małgorzata Mańka–Szulik z Zabrza.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 20 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.