Zatrzymany mężczyzna / fot. Policja
Reklama

Kontrterroryści z Katowic zatrzymali dwóch mężczyzn i przejeli skradzione BMW. Jeden ze złodziei trafił na 15 lat do więzienia, bo był poszukiwany do odbycia kary z wcześniejsze przestępstwa. 

Policjanci z katowickiej komendy, zwalczający przestępczość samochodową, pracowali od kilku tygodni nad sprawą paserów wprowadzających w obieg skradzione samochody. 

Reklama

W Zabrzu, wspólnie z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Katowic, zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 52 i 40 lat. Zatrzymani przyjechali do wynajętego garażu skradzionym BMW M3, wartym ponad 270 tys. zł, skradzionym na początku grudnia 2023 roku w Częstochowie. Policjanci stwierdzili, że BMW miało przerobione znaki identyfikacyjne i podrobione tablice rejestracyjne. 

Znaleziono także przedmioty i urządzenia używane do kradzieży pojazdów, w tym kluczyki do różnych marek samochodów, odpalarki ze złączami diagnostycznymi, zagłuszarki GPS i GSM, a także przedmiot przypominający broń. Ujawniono również podrobione ukraińskie i polskie dokumenty tożsamości ze zdjęciami 40-latka oraz podrobiony niemiecki dowód rejestracyjny.

Zatrzymani mężczyźni trafili do aresztu. 

40-latkowi, poszukiwanemu do odbycia kary 14 lat i 9 miesięcy więzienia za podobne przestępstwa, postawiono zarzuty paserstwa i innych przestępstw. Został on już przewieziony do zakładu karnego. 52-latkowi postawiono zarzuty paserstwa i używania podrobionej tablicy rejestracyjnej; został objęty policyjnym dozorem. 

Obydwu grozi kara do 10 lat więzienia, możliwa do zwiększenia o połowę z uwagi na recydywę.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 + 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.