/ fot. Policja
Reklama

Kradł lusterka z luksusowych samochodów. Zatrzymano go w Katowicach. Komplet wkładów skradzionych przez mężczyznę to koszt nawet kilkunastu tysięcy złotych. Jak się okazało zatrzymany na terenie Katowic złodziej grasował także w sąsiednich miejscowościach. 

Sprawą kradzieży wkładów do lusterek samochodowych zajęli się katowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu. Poszukiwanie sprawcy trwało kilka miesięcy. 

Reklama

„Sprawca działał bardzo szybko w różnych częściach miasta, a kradzież zajmowała mu kilkanaście sekund. Do zatrzymania mężczyzny doszło na gorącym uczynku przestępstwa w katowickiej dzielnicy Bogucice, kiedy szedł ze skradzionymi wkładami do audi. Wartość strat oszacowano na kwotę 12 tys. zł” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. „Podczas policyjnych czynności kryminalni w mieszkaniu zatrzymanego ujawnili kolejne wkłady do lusterek pochodzące z kradzieży na terenie Chorzowa, Siemianowic Śląskich, Sosnowca oraz woj. małopolskiego” – dodaje. 

Na czas trwającego postępowania Prokuratura Rejonowa Katowice Wschód zastosowała wobec mężczyzny policyjny dozór. Za kradzieże podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.