Parking w rejonie ulicy Kwiatkowskiego / fot. Krzysztof Kraus
Reklama

Katowicki radny chce więcej policji i Straży Miejskiej w okolicy parkingu. Odbywają się tam „głośne spędy” z alkoholem w tle. Chodzi o ul. Kwiatkowskiego – teren ogólnodostępnego parkingu w sąsiedztwie cmentarza – na Osiedlu Witosa. 

W sprawie do prezydenta Katowic wystąpił radny Krzysztof Kraus z Forum Samorządowego. 

Reklama

„Jak relacjonują Mieszkańcy, bardzo często odbywają się tam głośne spędy połączone z konsumpcją alkoholu lub innych środków odurzających, które zakłócają nocny spoczynek Mieszkańców okolicy, negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa oraz generują nieład i walanie się śmieci po okolicy. Można się domyślać, że wiosenno-letni aura oraz cieplejsze wieczory skutkować będą zwiększeniem intensywności „wrażeń”, na jakie narażeni są Mieszkańcy okolicznych bloków” – napisał w interpelacji radny. 

Radny chce więcej patroli w nocy i wieczorami, w tym aby pojawiały się w tej okolicy patrole nieoznakowane. „Problem w sposób systemowy rozwiązałby monitoring wizyjny tego terenu.

Ponadto, jak widać na zdjęciu, z nieznanych bliżej powodów wsadzone wokół parkingu drzewka raczej nie miały szczęścia się przyjąć – proszę o interwencję” – podkreślił radny. 

Miasto jeszcze oficjalnie nie odpowiedziało na interpelację radnego, ma na to dwa tygodnie. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.