Biurowiec KTW / fot. mat. pras TDJ Estate
Reklama

Otworzyli KTW II. W obu biurowcach przy Spodku może pracować około 6 tys. osób. Nowy budynek oficjalnie rozpoczął funkcjonowanie i już 60% obiektu zostało wynajęte. 

Biurowiec .KTW II, zlokalizowany w sąsiedztwie katowickiego Spodka, w lutym ubiegłego roku uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Zwieńczyło to nie tylko trwającą 2,5 roku budowę, ale także projekt kompleksu biurowego .KTW, który tworzą dwa obiekty. Miniony rok, pomimo zawirowań na rynku i niepewnej sytuacji, był bardzo udany – w 2022 roku podpisano umowy na 11 500 m kw. z 7 firmami. W listopadzie budynek został uruchomiony operacyjnie, by już na początku 2023 roku mogło tu pracować ponad 2000 osób. Największym najemcą jest PwC Service Delivery Center – zajmujący niemal 13 tys. m kw. na dziewięciu piętrach. To największa transakcja najmu w .KTW.

Reklama

Kompleks .KTW oferuje także opcję najmu elastycznego w formie inkubatora. Takie początki miała Ammega Business Services, SD Worx i LKQ Europe, co umożliwiło tym firmom sukcesywny rozwój zespołu oraz kształtowanie kultury organizacyjnej od samego początku pod jednym adresem. Wraz ze wzrostem zmieniły się ich oczekiwania, na które odpowiedział najwyższy biurowiec w Metropolii GZM. Swoje miejsce w kompleksie biurowym .KTW znalazł też LOFTMILL, jeden z liderów rynku elastycznej przestrzeni na wynajem krótkoterminowy i biur serwisowanych, który oprócz przestrzeni pracy w sercu Katowic będzie oferował także strefę kawiarnianą, coworkingową oraz centrum konferencyjne.

W minionym roku budynki zaprojektowane przez zespół Medusa Group otrzymały nagrodę European Property Awards, nazywaną „Oscarami branży nieruchomości”, w kategorii „Commercial High-Rise Architecture”. Głosami jury i internautów zwyciężyły również w konkursie Prime Property Prize, organizowanym przez Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości, zdobywając statuetkę w kategorii „Architektura”. Natomiast Stowarzyszenie Architektów Polskich wyróżniło biurowce .KTW Nagrodą Roku 2022 w kategorii „Budynek biurowy, oświaty lub administracji”.

„Jak wszyscy wiemy, w ciągu kilku ostatnich lat rola, a także znaczenie biura uległo diametralnej zmianie. Przestało ono być miejscem obowiązkowej obecności, a stało się fakultatywnym miejscem pracy. Jednak dla nas .KTW zawsze było czymś w rodzaju domu. Miejscem, w którym lubimy przebywać, spotykać się, pracować i napić się kawy z naszymi współpracownikami. To miejsce, w którym czujemy się dobrze i z którego jesteśmy dumni, mając prawdopodobnie najlepszy widok w całych Katowicach” – mówi Marko Radović, Country Lead for Strategic Initiatives, Fujitsu Technology Solutions.

Biurowiec .KTW II liczy 31 kondygnacji nadziemnych i 3 poziomy podziemne. Dostarczył 2,1 tys. mkw. powierzchni handlowej oraz 39,9 tys. mkw. przestrzeni biurowej.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.