Wojciech Kałuża / fot. Śląskie.pl
Reklama

PiS nie zostawił Wojciecha Kałuży bez pracy. Były wicemarszałek został wiceprezesem. Wojciech Kałuża, były wicemarszałek województwa śląskiego został wiceprezesem Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Oficjalnie na to stanowisko powołała go Rada Nadzorcza Spółki. 

Kałuża pod koniec listopada przestał być wicemarszałkiem, po tym jak marszałek Jakub Chełstowski wraz z grupą radnych przeszedł na stronę opozycji i tym samym pozbawił PiS władzy w regionie. W 2018 roku, to właśnie Kałuża przeszedł z Nowoczesnej do PiS zmieniając układ sił w Sejmiku.

Reklama

„W dniu 14 grudnia 2022 roku Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwałę o powołaniu z dniem 15.12.2022 roku Pana Wojciecha Kałuży (Kałuża) na stanowisko Zastępcy Prezesa Zarządu ds. Rozwoju Spółki XI kadencji” – poinformowała w komunikacie Jastrzębska Spółka Węglowa. 

JSW wylicza, że Wojciech Kałuża uzyskał tytuł magistra na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest również absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Warszawie oraz Collegium Humanum – Szkoły Głównej Menadżerskiej w Warszawie, gdzie ukończył studia Executive Master of Business Administration.

„Posiada doświadczenie zarówno w administracji publicznej i samorządowej, jak również bogate doświadczenie menadżerskie w przedsiębiorstwach komercyjnych” – czytamy w komunikacie. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
2 + 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.