Zatrzymany pseudokibic GieKSy / fot. Policja
Reklama

Dwa lata więzienia grozi pseudokibicowi. Miał grozić i znieważać prezesa GieKSy. Mężczyzna usłyszał zarzuty i skierowano przeciwko niemu akt oskarżenia do sądu.

Policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zatrzymali 34-letniego pseudokibica GKS-u Katowice, podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych i znieważenie.

Reklama

„Do zdarzenia doszło 4 października 2022 roku w Katowicach w hali sportowej Jantor. Mężczyzna, działając publicznie i bez powodu, okazując rażące lekceważenie porządku prawnego, słowami wulgarnymi groził prezesowi GKS-u Katowice pobiciem, a także znieważył go słowami wulgarnymi i obelżywymi, wypowiadając je w jego obecności, jak i publicznie w obecności innych osób” – opisuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. „Zdarzenie to zostało nagrane przez osoby postronne. Prokuratura Rejonowa Katowice Wschód wydała nakaz zatrzymania mężczyzny i przeszukania. Podczas czynności procesowych podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów” – dodaje.

Do Sądu Rejonowego Katowice Wschód został już skierowany akt oskarżenia. Mężczyźnie, który wcześniej był już karany za kradzieże, grozi kara do 2 lat więzienia

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 − 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.