Reklama

Kontynuujemy zaglądanie do oświadczeń majątkowych katowickich radnych, tym razem na tapet bierzemy radny Prawa i Sprawiedliwości i ich oświadczenia majątkowe z 2021 rok.  Jak się okazuje część radnych pracuje w Katowickich Wodociągach, zarabiają też w Polskim Radiu Katowice. Wcześniej sprawdzaliśmy, co kryją oświadczenia radnych Forum Samorządowego i Marcin Krupa. 

Dawid Kamiński – to jeden z najbardziej aktywnych katowickich radnych PiS, co widać nie tylko w interpelacjach. Zresztą nie tylko PiS, niejednokrotnie pisaliśmy o jego działaniach, był też gościem Studia Infokatowice.pl. Z jego oświadczenia finansowego za 2021 roku wynika, że z umowy o pracę w ubiegłym roku otrzymał ponad 154 tys. zł i przeszło 28 tys. zł z diety radnego. Pracuje w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego. Wykazał też przeszło 39 tys. zł jako przychód z wynajmu. 

Reklama

Radny dysponuje przeszło 53 mkw mieszkaniem o wartości 600 tys. zł, ma też dwa inne mieszkania przeszło 32 mkw i 29 mkw warte kolejno 360 tys. zł i 350 tys. zł. Wykazał też trzy miejsca postojowe, dwa warte po 30 tys. zł i jedno 35 tys. zł. Radny ma też 90 tys. zł oszczędności. Kamiński niedawno zachęcał do wzięcia wakacji kredytowych, sam w sumie ma 4 kredyty hipoteczne. 

Wiesław Mrowiec / fot. bip.katowice.eu

Wiesław Morowiec – to radny PiS, o którym przez chwilę było głośno, ponieważ przed rozpoczęciem jednej z komisji nie zdążył założyć koszuli, zaprezentował się bez. Z tym, że miało to miejsce jeszcze przed rozpoczęciem komisji. W styczniu tego roku zmagał się z językiem polskim, gdy utrudniał zabranie głosu na jednej z komisji opozycyjnemu radnemu. Przeszkadzało mu wtedy, że radny będąc „radnym” chce zabrać głos, chciał żeby zadawał pytanie jako „mieszkaniec”.

Mrowiec na codzień pracuje w Katowickich Wodociągach – jako specjalista. Z umowy o pracę przedstawił kwotę przeszło 59 tys. zł oraz przeszło 30 tys. zł z diety radnego. Dysponuje przeszło 53 mkw mieszkaniem o wartości ponad 374 tys. zł. Ma 75 tys. zł oszczędności i akcje PKO BP warte 60 tys. zł. Wymienia też prawie 19 mkw garaż o wartości 50 tys. zł. 

Krystyna Panek – plakat wyborczy / fot. Ewa Waszut

Krystyna Panek – wiceprzewodnicząca Rady Miasta Katowice to radna PiS, o której z całą pewnością można powiedzieć, że funkcjonuje w czasie i przestrzeni, można by zapytać, gdzie indziej miałaby funkcjonować, ale pisząc wprost nie jest najbardziej aktywnym członkiem swojej partii czy też rady miasta. Do tego stopnia, że pomimo kilku solidnych lat obserwując obrady i sesji Rady Miasta Katowice, trudno mi sobie przypomnieć jak brzmi jej głos – zakładając, że zabierała głos w tej kadencji. Z całą pewnością możemy powiedzieć, że okazyjnie składa interpelacje. Od 2020 roku złożyła ich dokładnie 8.

Radna w oświadczeniu wykazała ponad 33 tys. zł z emerytury, ponad 30 tys. zł z diety radnej, ponad 41 tys. zł z zasiadania w Radzie Programowej Radia Katowice. W oświadczeniu widnieje też 27 tys. zł z Zakładu Utylizacji i Odpadów sp. z.o.o. Panek posiada przeszło 48 mkw. mieszkanie o wartości 300 tys. zł, wykazała też połowę wartości innej nieruchomości o wartości 120 tys. zł. Ma tez 15 tys. zł oszczędności. 

Piotr Pietrasz radny PiS w Katowicach / fot. Erdem Yildiz

Piotr Pietrasz – radny PiS z Katowic, pracuje w Katowickich Wodociągach jako inspektor. Z tytułu umowy o pracę wykazał ponad 55 tys. zł., z diety radnego przeszło 27 tys. zł., a z tytułu Rady Nadzorczej Polskiego Radia Katowice przeszło 41 tys. zł. Pietrasz ma 39 tys. zł. oszczędności, do tego 25% 120 mkw. domu wartego 620 tys. zł, ma też 25% innej nieruchomości wartej 400 tys. zł. 

Radny Bartosz Wydra / fot. InfoKatowice.pl

Bartosz Wydra – obecnie na stronach BIP niezrzeszony, ale wracający do klubu PiS, to radny, który ostatnio zachwalał wakacje kredytowe. Jak szybko zauważyli nasi użytkownicy, sam nie ma kredytu a spore oszczędności przeszło 800 tys. zł widnieje w jego oświadczeniu majątkowym. Rajca jest prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami Sp. Z o.o. w Sosnowcu, z tego tytułu w ubiegłym roku zarobił przeszło 240 tys. zł. Z diety radnego ponad 29 tys. zł., radny wykazał też pracę na rzecz Corbridge Investments S.A.w Warszawie (rada nadzorcza) – ponad 16 tys. zł. Rajca nie wykazał żadnego domu ani innej nieruchomości w swoim oświadczeniu. 

Reklama

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 + 21 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.