Reklama

Radni Forum Samorządowego dobrze zarabiają. Kto zarobił na „dobrej zmianie”? Sprawdzamy oświadczenia majątkowe. Na pierwszy rzut idą radni Forum Samorządowego i Marcin Krupa. Kto pracuje w spółkach państwowych, a kto w miejskich? Państwowe spółki kontroluje PiS, z którym Forum Samorządowe jest w koalicji rządzącej miastem, a spółki należące do miasta – prezydent Marcin Krupa. Jeden z radnych oficjalnie przyznał, że pracę w spółce należącej do miasta zaproponował mu prezydent Marcin Krupa. Na potrzeby materiału zgłębiamy oświadczenia majątkowe za 2021 rok.

Maciej Biskupski / fot. InfoKatowice.pl

Maciej Biskupski – Przewodniczący Rady Miasta z  ramienia Forum Samorządowego i były asystent Piotra Uszoka, w kuluarach uchodzi za potencjalnego następcę Marcina Krupy na fotelu prezydenta Katowic. Pracuje zawodowa na stanowisku głównego specjalisty w państwowym Węglokoksie. Z oświadczenia za 2021 rok wynika, że zarobił tam ponad 180 tys. zł. Do tego przychód 18 tys. zł z tytułu działalności wykonywanej osobiście (dochód 15 tys. zł) i ponad 32 tys. zł z diety radnego. Biskupski w swoim oświadczeniu wykazuje jeszcze ponad 100 mkw. dom o wartości 700 tys. zł (współwłasność małżeńska).

Reklama
Dariusz Łyczko / fot. Bip.katowice.eu

Dariusz Łyczko – radny Forum Samorządowego dysponuje nieco większym domem – 125 mkw. o wartości około 900 tys. zł. Prowadzi swoją firmę, w 2021 osiągną przychód wysokości przeszło 174 tys. zł (dochód ponad 57 tys. zł). Do tego przeszło 33 tys. zł ze stosunku pracy, przeszło 30 tys. zł z diety radnego i 10 tys. zł z tarczy dla mikrofirm.

Krzysztof Pieczyński radny miasta Katowice / fot. Erdem YILDIZ

Krzysztof Pieczyński – to najbardziej wyrazistych i jeden z bardziej aktywnych w mediach społecznościowych katowicki radny. Z jego oświadczenia majątkowego wynika, że ponad 55 tys. zł zarobił na umowie o pracę w 2021 roku i przeszło 31 tys. zł z diety radnego. W oświadczeniu nie ma mowy o żadnej nieruchomości, ma za to 40 tys. zł oszczędności.

Borys Pronobis / fot. Erdem Yildiz

Borys Pronobis – w 2021 roku z tytułu umowy o pracę zarobił 9 tys. zł. Główne źródło jego dochodu to najem – przeszło 114 tys. zł. Z diety radnego uzyskał ponad 28 tys. zł. Z oświadczenia radnego Pronobisa wynika, że jest milionerem. Posiada dom 165 mkw. o wartości około 700 tys. zł, ma też liczne udziały w nieruchomościach.

Przewodnicząca Rady Miasta Katowice Krystyna Siejna / fot. A. Maciaszczyk

Krystyna Siejna – wiceprzewodnicząca Rady Miasta Katowice i była wiceprezydent Katowic za rządów Piotra Uszoka. W oświadczeniu za 2021 roku widnieje, że otrzymała ponad 85  tys. zł z tytułu emerytury, ponad 30 tys. zł z diety radnej i 27 tys. zł w związku z zasiadaniem w radzie nadzorczej spółki PPK Sp. z o.o. W oświadczeniu rzucają się w oczy oszczędności wysokości niespełna pół miliona złotych (współwłasność małżeńska) i dom 200 mkw. o wartości 580 tys. zł. Działka, na którym stoi dom jest warta około 100 tys. zł.

Adam Skowron w trakcie konferencji / fot. InfoKatowice.pl

Adam Skowron – w 2021 roku pracował w Katowickim Towarzystwie Budownictwa Społecznego – spółce należącej do miasta Katowice, a w końcu przeszedł do Katowickiej Agencji Wydawniczej, która zajmuje się m.in. obsługą medialno-promocyjno-marketingową miejskich spółek i jednostek w Katowicach. To spółka, która wydaje też miejski portal.

Skowron z tytułu umowy o pracę wykazał ponad 80 tys. zł, z diety radnego ponad 30 tys. zł. Ma też 76 tys. zł oszczędności i dwa mieszkania 51 mkw. o wartości 306 tys. zł i 64 mkw. o wartości 384 tys. zł (współwłasność z matką).

Radni Krzysztof Pieczyński, Maciej Biskupski i Damian Stępień z Forum Samorządowego i Marcin Krupa / fot. InfoKatowice.pl

Damian Stępień – w 2021 roku wykazuje dochody z kilku miejsc. Konwentu Bonifratrów w Katowicach, gdzie pracował jako Administrator Dzieł Konwentu, był też prokurentem spółki SALVIA LEKSTON I MADEJ, w 2021 roku pracował też na stanowisku dyrektorskim w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Katowicach. Z tytułu umów o pracę wykazał ponad 82 tys. zł, działalność wykonywana osobiście to 39 tys. zł, natomiast dieta radnego to przeszło 31 tys. zł.

Stępień wykazał też dom z garażem w budowie (183 mkw) o wartości 550 tys. zł, ma też 51 tys. zł oszczędności

Tomasz Szpyrka, radny miasta Katowice i dyrektor od basenów w Katowickich Wodociągach / fot. InfoKatowice.pl

Tomasz Szpyrka – to radny o którym sporo pisaliśmy. Zwłaszcza w kontekście objęcia przez niego stanowiska dyrektora od basenów w Katowickich Wodociągach. Otwarcie przyznał, że pracę zaproponował mu prezydent Katowic, Marcin Krupa. Potem było już tylko gorzej, bo wynikł spory problem z systemem detekcji utonięć na basenach Brynów i Burowiec, co kosztowało miasto realne pieniądze. Winnych oczywiście takiego stanu rzeczy brak.

W Katowickich Wodociągach Szpyrka zarobił ponad 167 tys. zł, z diety radnego miał ponad 30 tys zł, na umowach zlecenie: w Energoaparatura S.A.- 22 560 zł, – Greenfield Consulting Sp. z o.o. – 11 520 zł. Tutaj dochodzi jeszcze jedna burząca prawdopodobnie krew kibiców GieKSy informacja, Szpyrka jest też w radzie nadzorczej Tyskiego Sportu, spółce zajmującej się GKS-em Tychy. W 2021 roku otrzymał za pracę tam przeszło 51 tys. zł. Swoją drogą trzeba docenić umiejętność zajmowania się tak wieloma rzeczami jednocześnie, praca na etacie, praca radnego, rada nadzorcza i jeszcze do tego czas na wykonywanie umów zlecenie. Radny musi być…bardzo dobrze zorganizowaną osobą.

Z ciekawszych rzeczy w oświadczeniu majątkowym Szpyrki widnieją, dom 113 mkw. o wartości 520 tys. zł i oszczędności rzędu 40 tys. zł.

Józef Zawadzki / fot. InfoKatowice.pl

Józef Zawadzki – to jeden z najbardziej barwnych katowickich radnych, którego słowa o „bąkach” i „niskiej emisji” zdaje się przejdą do historii katowickiego samorządu. O ile barwny i bardzo aktywny jest sam radny (przynajmniej w interpelacjach) to jego oświadczenie majątkowe nie rzuca na kolana. Z tytułu emerytury otrzymał ponad 78 tys. zł i przeszło 28 tys. zł z diety radnego. Ma też ponad 30 tys. zł oszczędności.

 

Barbara Mańdok / fot. bip.katowice.eu

Barbra Mańdok – nauczycielka. Radna w swoim oświadczeniu majątkowy wykazała 78 tys. zł z umowy o pracę i przeszło 29 tys. zł z diety radnej. We własności wykazała przeszło 60 mkw. mieszkanie warte 182 tys. zł (co wydaje się niewielką kwotą).

Krzysztof Kraus / fot. InfoKatowice.pl

Krzysztof Kraus – na co dzień pracuje jak rzecznik prasowy i Kierownik Działu: Komunikacja Społeczna i Promocja Instytutu Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach (jednostka podległa Urzędowi Marszałkowskiemu). Z tytułu umowy o pracę wykazał 76 tys. zł, przeszło 7 tys. zł z tytułu umów o pracę i dzieło, a także 28 tys. zł z diety radnego. Do tego niespełna 5 tys. zł z tytułu pracy w RJP. Ma 15 tys. zł oszczędności.

Reklama

1 Komentarz

  1. […] Kontynuujemy zaglądanie do oświadczeń majątkowych katowickich radnych, tym razem na tapet bierzemy radny Prawa i Sprawiedliwości i ich oświadczenia majątkowe z 2021 rok.  Jak się okazuje część radnych pracuje w Katowickich Wodociągach, zarabiają też w Polskim Radiu Katowice. Wcześniej sprawdzaliśmy, co kryją oświadczenia radnych Forum Samorządowego i Marcin Krupa.  […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.