Wizualizacja Stadionu Miejskiego / fot. GKS Katowice
Reklama

Koszt budowy stadionu miejskiego w Katowicach poszedł do góry. Z 248 mln zł do ponad 285 mln zł. Radni na dzisiejszej sesji Rady Miasta Katowice przyjmą zmiany w budżecie. W tym przeniesienie niespełna 3,5 mln zł niewykorzystanych środków na budowę stadionu w 2021 na rok 2022. Jednocześnie pojawiła się nowa wycena stadionu. 

Dlaczego nie wykorzystano prawie 3,5 mln zł w 2021 roku? Po prostu zabrakło czasu. 

Reklama

„Nie ukrywam, że w ubiegłym roku podpisanie umowy z wykonawcą nastąpiło jesienią, proces uzgadniania harmonogramu, przekazania placu budowy, w efekcie znaleźliśmy się jeszcze głębiej w jesieni i wykonawca przystąpił do pierwszych robót” – tłumaczył radnym Adam Kochański, naczelnik Wydziału Monitorowania Inwestycji Urzędu Miasta Katowice. 

Pojawił się też problem z wycinką drzew, której nie regulowała jedna decyzja, w sprawę włączyła się Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych. Co wpłynęło na tempo prac. 

Droższy stadion

Jednocześnie miasto przedstawiło radnym nowy koszt stadionu. Przed zmianą było to 248 853 599 zł, natomiast po zmianie jest to już 285 953 599 zł. Za budowę stadionu odpowiedzialna jest znana w Katowicach firma NDI. 

Przypomnijmy, że kompleks sportowy jest realizowany w pobliżu autostrady A4 – w obszarze zbiegu ul. Upadowej, Załęskiej Hałdy i Bocheńskiego.

“W pierwszej kolejności realizowany będzie etap I inwestycji obejmujący budowę obiektu sportowego stadionu miejskiego, w skład którego wchodzi stadion piłkarski (wymiary boiska: 105m x 68m), hala sportowa, dwa boiska treningowe, droga dojazdowa oraz parkingi. Natomiast w II etapie inwestycji będą realizowane roboty budowlane obejmujące budowę kolejnych 4 boisk treningowych, pola treningowego dla bramkarzy, drogi oraz dodatkowych miejsc parkingowych” – informowali urzędnicy z Katowic.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 + 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.