Ulica 3 Maja w Katowicach / fot. A. Maciaszczyk / InfoKatowice.pl
Reklama

Radny czeka już ponad miesiąc na odpowiedź, bo miasto zbiera dane. Odpowiedzi będą ciekawe, bo radny zapytał o ilość oddanych mieszkań do użytku i w tym samym czasie o wnioski odnośnie zameldowania na pobyt stały w Katowicach. To jednak nie wszystko.

Miasto Katowice zbierane informacje dla radnego Łukasz Borkowskiego (KO), który zadał szereg pytań odnośnie ilości osób zameldowanych i nowo oddawanych do użytku mieszkań w Katowicach. Radny w sumie zadał 4 pytania, dzięki którym uzyskamy bardzo klarowną wizję tego, jak mają się inwestycje mieszkaniowe do liczby formalnie zameldowanych mieszkańców w mieście. Radny zapytał m.in. ile osób zameldowało się w nowych mieszkaniach na terenie Katowic.

Reklama

Radny zapytał o:

1) Ile mieszkań na rynku pierwotnym oddano do użytku w Katowicach w poszczególnych latach w okresie 2018-2022?
2) Ile złożono wniosków o zameldowanie na pobyt stały w Katowicach w poszczególnych latach w okresie 2018-2022?
3) Ile spośród meldunków na pobyt stały dokonano w nowo oddanych do użytku mieszkaniach w poszczególnych latach w okresie 2018-2022?
4) Jakie działania oprócz Katowickiej Karty Mieszkańca prowadzi miasto celem zachęcenia nabywców nowych mieszkań do zameldowania się w Katowicach.

Na zadane 30 marca pytania ciągle nie ma odpowiedzi, co jest dość ciekawe samo w sobie. W końcu wydawałoby się, że urząd, któremu zależy na meldowaniu się mieszkańców – a co za tym idzie na płaceniu podatków w Katowicach – tego typu dane powinien mieć pod ręką. Niestety, jak się okazuje nie do końca.

„Przekazanie Panu Radnemu kompletnej odpowiedzi na wszystkie zadane pytania wymaga zebrania szczegółowych danych z wydziałów i jednostek podległych Urzędowi Miasta Katowice, co obecnie jest realizowane. W związku z powyższym uprzejmie informuję, że udzielenie ww. odpowiedzi możliwe będzie po otrzymaniu wszystkich danych z wydziałów i jednostek” – poinformował Jerzy Woźniak, wiceprezydent Katowic.

Z wcześniej podanych przez miasto danych wiemy, że w latach 2014-2021 ubyło w Katowicach ponad 23 tys. mieszkańców. Jeżeli chodzi o ilość mieszkań według pozwoleń na budowę, to w latach 2014-2021 zgłoszono ich ponad 21 tys. Natomiast jeżeli chodzi o ilość mieszkań wybudowanych – według zgłoszeń do użytkowania to ponad 13 tys.

W Katowicach przez 7 lat ubyło sporo mieszkańców. Znacznie przybyło mieszkań

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
4 + 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.