foto: Jacek Waszut-Wójkowski
Reklama

W Katowicach przez 7 lat ubyło sporo mieszkańców. Znacznie przybyło mieszkań – wynika ze statystyk podanych przez katowicki magistrat.

To, że Katowice się wyludniają to nie jest nic nowego. Problem trwa już od wielu lat i do tej pory nie udało się zatrzymać tego trendu. Pomóc miała Katowicka Karta Mieszkańca, która w teorii miała zachęcać przebywających na terenie Katowic do meldowania się. Nie zachęciła.

Reklama

„W latach 2014-2021 liczba mieszkańców zameldowanych na pobyt stały i czasowy zmniejszyła się o 23 984 osoby” – stwierdził w piśmie do prezydenta Katowic radny Dawid Durał. Zapytał ile w tym czasie wybudowano mieszkań w Katowicach.

Jeżeli chodzi o ilość mieszkań według pozwoleń na budowę, to w latach 2014-2021 zgłoszono ich ponad 21 tys. Natomiast jeżeli chodzi o ilość mieszkań wybudowanych – według zgłoszeń do użytkowania to ponad 13 tys.

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. […] Z wcześniej podanych przez miasto danych wiemy, że w latach 2014-2021 ubyło w Katowicach ponad 23 tys. mieszkańców. Jeżeli chodzi o ilość mieszkań według pozwoleń na budowę, to w latach 2014-2021 zgłoszono ich ponad 21 tys. Natomiast jeżeli chodzi o ilość mieszkań wybudowanych – według zgłoszeń do użytkowania to ponad 13 tys. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 − 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.