Stadion Śląski / fot. Śląskie.pl
Reklama

Dzisiaj Piknik Wsparcia dla Ukrainy. Zagrają gwiazdy, będzie zbiórka rzeczy i pieniędzy. Piknik odbędzie się dzisiaj na Stadionie Śląskim. Zbiórka darów, występy gwiazd polskiej estrady, bieg charytatywny oraz transmisja w 3D 360°, liczne atrakcje towarzyszące i – co najważniejsze – tłumne spotkanie mieszkańców i gości województwa na Stadionie Śląskim to wyraz wspólnego sprzeciwu wobec wojny na Ukrainie. Wydarzenie odbywa się  pod honorowym patronatem Jakuba Chełstowskiego, Marszałka Województwa Śląskiego.

Pierwszy raz w historii transmisja ze Stadionu będzie dostępna przy zastosowaniu sferycznego trójwymiaru. Dzięki zastosowaniu tej technologii widzowie będą się czuli tak, jakby sami byli w centrum wszystkich wydarzeń, co dodatkowo wzmocni wrażenia z obserwowania występów wielkich gwiazd polskiej sceny.

Reklama

Od godz. 14:00 będzie prowadzona zbiórka rzeczowa i pieniężna dla obywateli Ukrainy. Przedmioty pierwszej potrzeby to:

  1. Karimaty, śpiwory, koce.
  2. Środki higieny osobistej (mydła, szampony, szczoteczki i pasty do zębów).
  3. Pieluchy jednorazowe, chusteczki nawilżające, pudry/kremy ochronne. 4. Odzież przeciwdeszczowa.
  4. Baterie, latarki, czołówki, powerbanki.
  5. Podstawowe środki opatrunkowe (bandaże, plastry, gazy, środki dezynfekujące).
  6. W ramach akcji „Dzieci – dzieciom” – zbiórka nowych maskotek.

Od 17:30 w wydarzenie włączą się gwiazdy polskiej estrady, zagrają m.in.: Dżem, Golec uOrkiestra, GOORAL, De Mono, Enej oraz Marcin Wyrostek, Ewelina Lisowska, Arek Kłusowski, a także Yulie Belei, Kasia Moś, Adam Nowak Raz Dwa Trzy i Chemia. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo i dostępne na całym świecie poprzez Kanał Sportowy (https://www.youtube.com/channel/UCIfI7Yo22SMKp5PraztHM6w/videos),

Piknik poprowadzi Tomasz Smokowski. W czasie Pikniku służby medyczne przeszkolą każdego chętnego z pierwszej pomocy (również w zakresie działania w szczególnych warunkach). Policja i Straż Pożarna przybliżą zagadnienia zw. z bezpieczeństwem (na co uważać w tych trudnych dniach) i ogólną profilaktyką, gdyż aktualny kryzys wymaga szczególnej ostrożności.

Obecne będą także jednostki kulturalne województwa (m.in. Muzeum Śląskie), które uatrakcyjnią Piknik swoimi propozycjami edukacyjno-społecznymi.

Zbiórkę rzeczową realizuje i nadzoruje Fundacja Onkologiczna „Rakiety”. Możliwe jest także wsparcie finansowe poprzez przelew bankowy na nr 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191 (ING Bank Śląski) tytułem „To jest też moja wojna – Pomoc dla Ukrainy”. Odbiorcą środków jest Stowarzyszenie Pokolenie, ul. Drzymały 9/4, 40-059 Katowice, które realizuje, weryfikuje i przekazuje dalej pieniądze ze zbiórki. Wpłaty są również dostępne poprzez system szybkich i bezpiecznych płatności BLIK (nr do zbiórki: 662317867). Wszystkie występy, pokazy i działania towarzyszące wydarzeniu są całkowicie charytatywne, a piknik jest dla wszystkich bezpłatny.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
5 + 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.