Narzędzie / fot. Pixabay.com
Reklama

Mieszkańcy Katowic będą majsterkować? Radny chce utworzenia „sąsiedzkich warsztatów”. Z takim wnioskiem do prezydenta Katowic, wystąpił radny klubu PiS, Dawid Kamiński.

„Są to miejsca, w których każdy chętny mógłby skorzystać z narzędzi i miejsca do tzw. sąsiedzkiego majsterkowania. Takie placówki z powodzeniem działają w innych miastach i cieszą się dużą popularnością powodując także przy okazji integrację lokalnej społeczności. Są to małe warsztaty, w których można odnowić stare domowe przedmioty czy stworzyć coś nowego” – przekonuje radny Kamiński w interpelacji. „W miejscach tych organizowane są także np. warsztaty nauki naprawy elektroniki. Tego typu inicjatywa dobrze wpisuje się w projekt KATOobywatel. Wydaje się także, żepomysł nie wymaga dużych nakładów finansowych, a lokalna społeczność dzięki temu zyskuje ciekawe miejsce do działań” – dodaje. 

Reklama

Radny przekonuje, że część mieszkańców już teraz zainteresowana jest podobnymi inicjatywami. W tej sprawie niestety musimy poczekać jeszcze na odpowiedź miasta. Magistrat formalnie ma dwa tygodnie na odpowiedź. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.