Po lewej budynek przegłosowany już w ramach "Lex deweloper". Po prawej omawiana inwestycja / fot. BIP.Katowice.eu
Reklama

„Lex deweloper” w Katowicach. Radni nie mieli pytań, zagłosowali „za” podczas ostatniej Komisji Rozwoju. Chodzi o planowany nawet 11 kondygnacyjny budynek mieszkalny z usługami towarzyszącymi na ulicy Sowińskiego w Katowicach. Inwestycja firmy Oriens Style jest niezgodna z planem miejscowym, ale dzięki spec ustawie mieszkaniowej (potocznie nazywanej „lex deweloper”) może być realizowana za zgodą rady, musi być jednak – i jest – zgodna ze studium dla tego terenu. Na Komisji Rozwoju radni nie mieli pytań, zagłosowali za, były za to gratulacje dla architektów. Najważniejsze głosowanie odbędzie się na sesji Rady Miasta Katowice.

Obecnie na terenie inwestycji znajduje się budynek biurowy, dwukondygnacyjny, który zostanie rozebrany, a w jego miejscu pojawi się nowy obiekt zaprojektowany przez Konior Studio. Nowa inwestycja znajduje się nieopodal Biblioteki Śląskiej.

Reklama

„Lokalizacja tej planowanej inwestycji jest niezwykle atrakcyjna. Jest to bardzo wyeksponowany fragment centrum miasta, który w moim przekonaniu wymaga zagospodarowania, szczególnie właśnie z akcentem na wysokiej jakości zabudowę wielofunkcyjno – zarówno usługową jak i mieszkaniową” – przekonywał Tomasz Konior z Konior Studio.

Rejon planowanej inwestycji / fot. InfoKatowice.pl

W zależności od wielkości mieszkań ma być ich od 85-110. Co wpływa na konieczne zabezpieczenie liczby miejsc parkingowych – tych ma być od 179-231. „30 procent to mają być miejsca ogólnodostępne” – tłumaczył architekt radnym. Tuż obok powstanie inny budynek, również dzięki „lex deweloper”. 

Nikt z radnych nie miał pytań co do inwestycji. Głosu nie zabrał też żaden mieszkaniec na komisji. Uchwała została pozytywnie zaopiniowana przez radnych. 7 było za, 2 wstrzymało się. 

„Gratuluję i życzymy realizacji zamierzonych celów” – powiedział tuż po głosowaniu, radny Tomasz Szpyrka, przewodniczący Komisji Rozwoju. 

Losy uchwały ostatecznie rozstrzygną się na sesji Rady Miasta Katowice. 

„Lex deweloper” w Katowicach. Niedaleko Biblioteki Śląskiej może powstać nowy budynek. Nawet 110 mieszkań

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.