Napis GieKSa na budynku w Katowicach / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Wygraliśmy w sądzie z GieKSą i zrobiło się ciekawie. Poszło o premie dla piłkarzy. Po awansie do I ligi pojawiła się informacja, że na premie przeznaczono 800 tys. zł. To prawda, ale tylko część piłkarze otrzymali za awans. 

W lipcu ubiegłego roku katowiccy radni przegłosowali 9 mln zł dla spółki GKS GieKSa Katowice. Wtedy miasto było mocno dopytywane o premie. Wcześniej InfoKatowice.pl też dopytywało w tej kwestii, ale spółka zasłoniła się tajemnicą przedsiębiorstwa. 

Reklama

„Informujemy, że składniki wynagrodzenia zawodników objęte są zapisaną w kontraktach tajemnicą handlową” – pouczył nas Michał Kajzerek, rzecznik GKS-u Katowice. To było w maju, w lipcu na sesji padła kwota 800 tys. zł. Później potwierdziła nam ją GieKSa, ale diabeł tkwi w szczegółach.

W między czasie toczyło się w sprawie odmowy dostępu do informacji publicznej postępowanie przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym. Sprawę do sądu skierowało InfoKatowice.pl i wygraliśmy. GieKsa nie tylko musiała udzielić nam informacji to jeszcze zapłaciła prawie 500 zł kosztów. 

„Działając z upoważnienia Prezesa Zarządu GKS GieKSa Katowice S.A. w związku z wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach(…) uchylającym decyzję spółki o odmowie udostępnienia informacji publicznej w zakresie wniosku o udostępnienie informacji co do wysokości łącznej kwoty, która przeznaczona została przez GKS GieKSa Katowice S.A. dla piłkarzy GKS Katowice na nagrody z tytułu awansu drużyny piłkarskiej do I ligi w sezonie 2020/2021 informuję, że kwota jaką wypłacono piłkarzom z tytułu awansu do I ligi wyniosła 331 467,00 zł” – poinformowała nas Kinga Pajerska- Krasnowska, radca prawny spółki. 

Z tym, że nie jest to pełne 800 tys. zł. Dopytaliśmy skąd ta różnica i szybko otrzymaliśmy odpowiedź ze strony spółki. 

„Kwota 331 467,00 zł to kwota jaką wypłacono piłkarzom z tytułu awansu do I ligi.Oprócz ww. kwoty na bieżąco realizowane były zawarte, między innymi w kontraktach zawodniczych:
– drużynowe premie za punkty w meczach,
– sztabowe premie za mecze” wyjaśniła nam Pajerska- Krasnowska. 

Radni przegłosowali 9 mln zł dla GieKSy. Ile wydadzą na premie dla piłkarzy? Wiceprezydent nie wie dokładnie

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 − 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.