Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Dzisiaj na sesji radni przegłosowali 9 mln zł dla spółki GKS GieKSa Katowice. To pieniądze, które zostaną wydane na spłatę pożyczek wcześniej zaciągniętych przez klub. Sporo spółka zmierza wydać na premie dla piłkarzy za awans do I ligi, ale wiceprezydent po raz kolejny nie był w stanie podać konkretnie kwoty. Na sesji natomiast padło 800 tys. zł.  

Radna Barbara Wnęk-Gabor (KO) zaapelowała o pozyskanie sponsora strategicznego dla klubu, aby odciążyć budżet miasta. „To nie jest tak, że klub nie chce, bo łatwiej z kasy miasta” – wyjaśniał Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic. W sumie zaznaczył, że w tak niskiej klasie rozgrywkowej trudno jest o takiego sponsora.

Reklama

Premie, premie i jeszcze raz premie

Radny Dawid Durał zapytał o premie dla piłkarzy, dopytał czy to prawda, że ma opiewać na kwotę 800 tys. zł. Wiceprezydent Bogumił Sobula, nie był w stanie tego potwierdzić. Mówił o kilkuset tysiącach złotych, to samo mówił kilka dni temu w trakcie jednej z komisji. To pytanie, którego raczej powinien się spodziewać w trakcie głosowania zmian nad budżetem.

„Wydaje mi się, że powinniśmy wiedzieć na co dajemy pieniądze” – skwitował radny Dawid Durał i dodał, że ostatnio mu odpisano, że nie ma pieniędzy na rzutnik czy remont muru.

Spółka GKS GieKSa Katowice pytana przez InfoKatowice.pl do tej pory nie podała nam konkretnej kwoty, a pytaliśmy kilka dni temu, wcześniej pytaliśmy w maju.

Gdy dopytywaliśmy w tej kwestii w maju, spółka zasłoniła się tajemnicą. „Informujemy, że składniki wynagrodzenia zawodników objęte są zapisaną w kontraktach tajemnicą handlową” – pouczył nas Michał Kajzerek, rzecznik GKS-u Katowice.

W trakcie sesji zdziwił się też radny Łukasz Borkowski, który zaznaczył, że w trudnych czasach covidowych inne jednostki miejskie też potrzebują wsparcia.

„Czy rzeczywiście klub piłkarski jest naszym priorytetem?” – pytał Borkowski w kontekście premii dla piłkarzy.

Ostatecznie radni przegłosowali zmiany w budżecie – w tym 9 mln zł dla GKS-u Katowice.

Głosowanie radnych
Reklama

2 KOMENTARZE

  1. zasluzyli 😜
    A moglem naprzyklad ja wiem za smieci mniej placic, moze mniejszy podatek od domu moglbym zaplacic ale nie Krupa woli moje 50pln dac kopaczom…kuffffa jak ich tak lubi to niech ze swoich zaplaci!!!!
    To my hanysy z gieksy
    Nie ma od nas lepszych…
    No tak…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 24 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.