Pociągi Kolei Śląskich / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

PKP poprawi bezpieczeństwo na linii Katowice-Kraków. Za 54 mln zł. Wszystko przez nowy wiadukt drogowy, który powstanie w Jaworznie Ciężkowicach. Zastąpi obecnie funkcjonujący przejazd. PKP PLK podpisało już umowę na realizację inwestycji wartej ponad 54 mln zł.

70-metrowy obiekt z chodnikami i ścieżką rowerową zastąpi przejazd w ciągu ul. Ciężkowickiej. Nowy obiekt zwiększy bezpieczeństwo, usprawni komunikację drogową i skróci czas przejazdu na drugą stronę miasta. Poprawiona zostanie dostępność do kolei. Wiadukt zostanie wybudowany nad przystankiem Jaworzno Ciężkowice. Dostęp na perony ułatwią windy i schody. Na wiadukcie wybudowane zostaną przystanki autobusowe, dzięki czemu podróżni będą mogli wygodnie przesiąść się z komunikacji miejskiej do pociągu.

Reklama

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na budowę obiektu pn. „Budowa obiektów inżynieryjnych wraz z likwidacją przejazdów kolejowo – drogowych w poziomie szyn na odcinku Jaworzno Szczakowa – Kraków na linii kolejowej nr 133 Dąbrowa Górnicza Ząbkowice – Kraków Główny” w ramach zadania „Modernizacja linii kolejowej E-30 na odcinku Zabrze-Katowice-Kraków, etap IIb”. Wartość prac to ponad 54 mln zł. Projekt jest dofinansowany w ramach unijnego instrumentu CEF „Łącząc Europę” i powstaje we współpracy z miastem Jaworzno. Przewidywany termin zakończenia zadania to I kwartał 2023 roku.

Będzie bezpieczniej do Krakowa

PLK zwiększają bezpieczeństwo na styku kolei oraz dróg poprzez zastępowanie przejazdów kolejowo-drogowych skrzyżowaniami bezkolizyjnymi. Bezpieczniejsze podróże koleją na linii Katowice – Kraków oraz lepszą komunikację w mieście zapewniają wiadukty drogowe m.in. w Jaworznie Szczakowej przy ul. Bukowskiej, w Jaworznie w dzielnicy Pieczyska  i Balinie nad linią kolejową Katowice – Kraków.

Nowe obiekty pozwalają na swobodny przejazd pociągów. Zwiększył się poziom bezpieczeństwa na linii kolejowej. Usprawnił się ruch na drogach. Skrócił się czas przejazdu z północnej na południową stronę torów bez konieczności oczekiwania przed zamkniętymi rogatkami.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 − 21 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.