Marcin Krupa, prezydent Katowic / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Nowa spółka miejska będzie wydawała swój portal informacyjny o Katowicach. Katowicka Agencja Wydawnicza, którą ma przejąć PR i marketing innych miejskich spółek będzie wydawała swój portal informacyjny WKatowiach.eu – poinformował serwis Press. W radzie nadzorczej spółki zasiada m.in. wiceprezydent Katowic, a w samej spółce pracę znalazł miejski radny Forum Samorządowego Adam Skowron. Prezesem spółki jest startujący z list Forum Samorządowego Jacek Szymik-Kozaczko, rzecznik Uniwersytetu Śląskiego.

Prace w spółce znalazł też Dawid Zapała, kierownik biura prezydenta Katowic, a wcześniej jego asystent. „Z każdą spółką będziemy teraz odbywać spotkania, przeprowadzimy analizę, jakie są potrzeby spółek w zakresie komunikacji i na tej podstawie będziemy dopasowywać działania” – powiedział nam Jacek Szymik-Kozaczko w drugiej połowie listopada. Wtedy mówił nam, że nie ma planów odnośnie innych działań medialnych spółki.

Reklama

Jak się okazało, teraz już są. Od nowego roku de facto miasto rusza ze swoim portalem informacyjnym, który będzie funkcjonował na bazie dziennikarzy Dziennika Zachodniego i Radia Piekary.

Serwis Press przytacza wypowiedzi pracowników nowej redakcji, którzy mówią o „uczciwości”, „rzetelności” i „wysokiej jakości” materiałach dziennikarskich, które będą pojawiać się w portalu prowadzonym pod skrzydłami miasta.

„Ostatnie miesiące minęły na tworzeniu portalu i badaniu rynku. Bardzo się cieszę, że będę mógł tworzyć serwis z ludźmi, którzy cenią sobie uczciwość i rzetelność” – mówi Kamil Zatoński, redaktor naczelny WKatowicach.eu, cytowany przez Press.pl.

Władza w Katowicach robi krok do przodu. PR i marketing miejskich spółek trafi do Katowickiej Agencji Wydawniczej

Reklama

4 KOMENTARZE

  1. To o ile mniej urzędników będzie w magistracie? Ponad ćwierć wieku temu samorządowe pisemka tworzyła na zlecenie oficyna Związku Górnośląskiego, w niewielkim nakładzie, a treściami i tak sterowali rzecznicy miejscy. Internet nie był powszechny, więc wtedy jeszcze miało to jakieś uzasadnienie, dziś to wyłącznie propaganda i wysokopłatne fuchy dla wybrańców władzy, czyli wyrzucanie naszych podatków w błoto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 − 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.