Dawid Zapała i Marcin Krupa prezydent Katowic / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Władza w Katowicach robi krok do przodu. PR i marketing miejskich spółek trafi do Katowickiej Agencji Wydawniczej, to nowa spółka miejska, której prezesuje Jacek Szymik-Kozaczko, rzecznik Uniwersytetu Śląskiego i były kandydat na radnego z list Forum Samorządowego. Prace w spółce znalazł już miejski radny Adam Skowron z tego samego ugrupowania oraz blisko współpracujący z prezydentem Katowic, Dawid Zapała. 

Wiadomo, że nowa spółka przejmie PR i marketing większości spółek miejskich. To oznacza, że będzie odpowiedzialna nie tylko za kontakt z dziennikarzami, ale także za działania marketingowe spółek – czyli de facto przejmie ich budżety promocyjno-marketingowe (przynajmniej w części). Drukowanie ulotek, innych materiałów promocyjnych, gazetek firmowych – tym m.in. będzie zajmował się nowy twór. Ma też docierać do mieszkańców z informacjami, które do tej pory nie wychodziły ze spółek. Wiadomo, że GKS GieKSa Katowice nie będzie klientem nowego podmiotu – ze względu na specyfikę swojej działalności. 

„Z każdą spółką będziemy teraz odbywać spotkania, przeprowadzimy analizę, jakie są potrzeby spółek w zakresie komunikacji i na tej podstawie będziemy dopasowywać działania” – powiedział nam Jacek Szymik-Kozaczko, prezes Katowickiej Agencji Wydawniczej. Na razie nie wiadomo, czy osoby pełniące funkcje rzeczników prasowych w spółkach będą zatrudnione w KAW. Zapytany przez nas prezes spółki zaznaczył, że ta będzie szukać pracowników także poza Forum Samorządowym i Marcin Krupa. 

„Spółka działa na podstawie Kodeksu spółek handlowych – tym samym Urząd Miasta nie ponosi kosztów jej działalności. Jednocześnie informuję, że realizacja polityki kadrowej w spółkach miejskich nie leży w gestii miasta” – wyjaśnił nam Dariusz Czapla z biura prasowego Urzędu Miasta Katowice. 

Na razie KAW ma obecnie trzech pracowników – poza prezesem, zatrudnienie znalazł tam Dawid Zapała, kierownik biura prezydenta Katowic i jego były asystent oraz Adam Skowron, radny z Forum Samorządowego, który do tej pory pracował w Katowickim Towarzystwie Budownictwa Społecznego (KTBS).

„Widać duże pole i potrzebę wsparcia komunikacyjnego działań spółek i naprawdę uważam, że powstanie tej spółki doprowadzi do tego, że mieszkańcy będą mieli szerszy dostęp do informacji odnośnie tego, co się dzieje w mieście” – mówi nam Adam Skowron. 

Adam Skowron w trakcie konferencji / fot. InfoKatowice.pl

Jacek Szymik-Kozaczko obecnie pełni funkcję rzecznika UŚ i prezesa nowej spółki. Ta ma pełną parą ruszyć od nowego roku. Wiadomo, że Szymik-Kozaczko nadal pozostanie związany z uczelnią, ale do kontaktu z mediami pojawi się nowa osoba. 

Zapytaliśmy prezesa czy KAW zamierza przejąć wydawanie gazety miejskiej „Nasze Katowice”. Na chwilę obecną nie ma takich planów – dowiedział się portal InfoKatowice.pl. 

W radzie nadzorczej Katowickiej Agencji Wydawniczej zasiada Daniel Muc, dyrektor MOSIR Katowice, wcześniej pracował w branży PR oraz m.in. wiceprezydent Katowic, Waldemar Bojarun.  KAW jest spółką córką Katowickiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej, która ma przejąć zadania inwestycyjne miasta w przyszłym roku. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
3 + 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.