Reklama

Dzisiaj ruszył Śląski Konwent Klimatyczny – Climate-Con 2021. Wydarzenie potrwa dwa dni, Stadion Śląski zmienił się na ten czas w centrum dyskusji na temat klimatu, przyszłości regionu oraz zmian, które czekają nas w najbliższych latach. 

„Województwo śląskie znajduje się w przededniu transformacji energetycznej, która na nowo zdefiniuje nasz region, od dziesięcioleci utożsamiany z przemysłem ciężkim. To nie tylko wielkie wyzwanie, ale i szansa, żeby wykorzystać ten moment na zmianę sposobu myślenia i podniesienie świadomości w zakresie poprawy jakości środowiska, przede wszystkim powietrza” – podkreśla marszałek Jakub Chełstowski. „Wszystkim nam zależy na tym, by żyć w regionie zielonym, ekologicznym, stąd potrzeba szerokiej dyskusji i planu działań na przyszłość, a okazją do niej będzie organizowany na Stadionie Śląskim CLIMATE-CON 2021 – Śląski Konwent Klimatyczny. To wyjątkowe wydarzenie, które łączy w sobie cechy konferencji, warsztatów i eventów i koncentruje się na najważniejszych wyzwaniach związanych z klimatem i poprawą jakości powietrza. 2 dni szerokiej debaty, 15 sesji tematycznych z udziałem ekspertów, warsztaty i szeroka dyskusja o tym, jak zmieniać świat w trosce o środowisko naturalne, to szansa na nowe otwarcie w dyskusji o zmianach klimatycznych i poprawę jakości życia” – powiedział marszałek. 

Reklama

Celem wydarzenia jest edukacja i podniesienie świadomości w zakresie poprawy jakości powietrza – zarówno w samorządach, jak i w społeczeństwie. Podczas trwającego dwa dni wydarzenia zaplanowano sesje tematyczne, warsztaty, pokazy filmów o tematyce ekologicznej i wydarzenia towarzyszące.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.