Katowicka Karta Mieszkańca / fot UM Katowice
Reklama

W Katowicach bezpłatnie szczepią przeciwko grypie. Trzeba mieć Katowicką Kartę Mieszkańca. Na terenie miasta istnieje obecnie możliwość skorzystania z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. Zaszczepić można się w trzech punktach.

Warunkiem szczepienia dla mieszkańców Katowic jest posiadanie Katowickiej Karty Mieszkańca. Osoby posiadające taką kartę mogą zgłosić się na szczepienia w trzech przychodniach Samodzielnego Publicznego Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego „Moja Przychodnia”
w Katowicach w ramach akcji „Katowickie Dni Promocji Zdrowia”:

Reklama

– Przychodnia Nr 1  przy ul. Mickiewicza 9, tel.: (32) 605 71 77,

– Przychodnia Nr 3 przy ul. PCK 1, tel.: (32) 259 51 36,

– Przychodnia Nr 13 przy ul. Ordona 3, tel.: (32) 259 94 91.

Mieszkańców, którzy jeszcze nie posiadają Katowickiej Karty Mieszkańca, powinni ją założyć. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie kkm.katowice.eu.

2) wszyscy mieszkańcy Katowic urodzeni nie później niż w 1956 roku mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień dostępnych w przychodni CenterMed w Katowicach przy ul. Bocheńskiego 38A – tel. (32) 701 97 27.

W wyżej wymienionej przychodni realizowane są również szczepienia dla osób z aktualnym orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N podczas wizyty domowej, po przeprowadzeniu badania lekarskiego.

3) wszystkie osoby urodzone nie później niż w 1946 roku mogą ponadto skorzystać z bezpłatnych szczepień p/grypie finansowanych przez Ministerstwo Zdrowia. Szczegółowe informacje oraz wykaz punktów szczepień wraz z danymi kontaktowymi znajduje się na stronie rządowej: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-na-grype

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.