Prezentacja katowickiego Monopoly / fot. K. Kalkowski / UM Katowice
Reklama

Katowice sporo wydały żeby pojawić się w grze Monopoly. Zapłaciły też wodociągi. „Monopoly – Edycja Katowice” to nie był tani promocyjny zabieg. Jak się okazało płaciło nie tylko miasto, ale także jedna ze spółek należących do gminy. Chodzi o Katowickie Wodociągi.

W katowickiej edycji kultowej gry można zobaczyć m.in. Spodek, Nikiszowiec, Dolina Trzech Stawów, Osiedle Gwiazdy czy ulicę Mariacką. W grze można kupić też różnego rodzaju obiekty jak: baseny w Brynowie i Burowcu czy tężnię na Zadolu. Jak się okazało miasto odnośnie Monopoly podpisało dwie umowy – jedną w 2020 roku i drugą w 2021 roku. Ta druga opiewała na znacznie większą kwotę.

Reklama

„Miasto Katowice podpisało w 2020 r. umowę z firmą Winning Moves Polska Sp. z  o.o. na przygotowanie gry planszowej „Monopoly – Edycja Katowice” zawierającej elementy promujące miasto Katowice jako „Miasto Gospodarz Światowego Forum Miejskiego WUF 2022” na kwotę 10 000,- złotych brutto” – poinformował InfoKatowice.pl Michał Mendala z katowickiego magistratu. „Natomiast w 2021 r. miasto Katowice podpisało umowę z tym samym wykonawcą (jw.) na wykonanie gry planszowej „Monopoly – Edycja Katowice” zawierającej elementy promujące miasto Katowice jako „Miasto Gospodarz Światowego Forum Miejskiego WUF 2022” na kwotę 115 460,- złotych brutto” – dodał.

Według władz miasta, katowicka edycja gry może zachęcić do odwiedzenia miasta.

„Co prawda na planszy znalazł się jedynie wycinek tego, co oferują Katowice, ale mam nadzieję, że zachęci on zarówno mieszkańców jak i znajomych, z którymi toczyć będą pełne emocji rozgrywki, do odwiedzenia serca Górnego Śląska i odkrycia wszystkich jego tajemnic na żywo, nie tylko na planszy” – stwierdził prezydent Katowic, Marcin Krupa.

Instytucją miejską, która również ponosiła swój koszt przy realizacji gry „Monopoly-Edycja Katowice” są Katowickie Wodociągi S.A. To one zarządzają m.in. basenami w Brynowie i Burowcu. O konkretną kwotę zapytaliśmy, czekamy na odpowiedź.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 − 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.