Prezydent Katowic Marcin Krupa, premier Mateusz Morawiecki i wojewoda Jarosław Wieczorek oglądający koncepcję Centrum Nauki / fot. UM Katowice
Reklama

Katowice z Polskiego Ładu otrzymały ponad 85 mln zł. Gminy w regionie ponad 2,1 mld zł. Pieniądze do Katowic trafią w ramach Programu Inwestycji Strategicznych. „To konkretne pieniądze na konkretne przedsięwzięcia” – podkreśla marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski.

Na co Katowice otrzymają ponad 85 mln zł? Głównie na drogi. Zadanie szeroko nazywa się: Budowa nowych układów drogowych dla skomunikowania terenów o funkcjach mieszkaniowych i usługowych w mieście Katowice”. Miasto Katowice otrzymało najwięcej środków z gmin w całym regionie. Kolejne były Gliwice z kwotą 51 mln zł i Tychy, które otrzymały 47,5 mln zł.

Natomiast samorząd województwa otrzymał wsparcie w wysokości 152 mln zł na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 934. To druga co do wielkości inwestycja samorządowa w Polsce.

„To są największe środki w historii samorządu i efekt bardzo dobrej współpracy ze stroną rządową. To konkretne pieniądze na konkretne przedsięwzięcia, które poprawią jakość życia w regionie. Dzięki wsparciu uda się zrealizować inwestycje w infrastrukturę drogową, wodno-kanalizacyjną, zdrowie, edukację czy turystykę” – stwierdził marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski.

W skali kraju do samorządów trafi 23 mld zł. 2,1 mld zł to środki skierowane do województwa śląskiego. W tej puli najwięcej pieniędzy – 1,2 mld zł przeznaczone zostanie na inwestycje drogowe, 374 mln zł na projekty związane z infrastrukturą wodno-kanalizacyjną, 133 mln zł na inwestycje w turystykę, 80 mln zł na sport, a 78,7 mln zł na Odnawialne Źródła Energii.

Tutaj znajdziecie wykaz gmin w regionie oraz kwotę, którą otrzymał w ramach programu Polski Ład. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.