Urząd Miasta Katowice / fot. Erdem Yildiz
Reklama

Katowice podsumowały ile stracą na Polskim Ładzie. Około 755 mln zł, w ciągu najbliższych kilku lat, wynika z wyliczeń skarbnik miasta. To zatrważające dane, które przedstawiono miejskim radnym.

O kwestię Polskiego Ładu zapytał jeden z katowickich radnych w trakcie Komisji Rozwoju Rady Miasta Katowice. Przypomnijmy, miasto w przyszłym roku z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład, otrzymało ponad 85 mln zł. Zadanie realizowane w Katowicach nazywa się Budowa nowych układów drogowych dla skomunikowania terenów o funkcjach mieszkaniowych i usługowych w mieście Katowice”.

Reklama

Ile Katowice straciły na Polskim Ładzie?

„Ile Katowice straciły na Nowym Ładzie?” – zapytał radny Adam Lejman-Gąska (KO), chodziło głównie o podatek dochodowy od osób fizycznych i osób prawnych. Skarbnik miasta, Danuta Lange podała konkretne liczby, gdyby przepisów odnośnie Polskiego Ładu w ogóle nie było.

„Gdyby nie było zmian w przepisach podatkowych, czyli podatki były na poziomie tym, które mamy w roku 2021, przy tych dotychczasowych kosztach uzyskania przychodów i bez tych ulg, które wprowadza Polski Ład. Jakie są straty dla Katowic? Już mówię. Rok 2022 to jest łącznie z PIT-u i CIT-u 161 mln zł strat, rok 2023 – 190 mln zł, rok 2024 – 224 mln zł, rok 2025 – 248 mln zł, czyli łącznie 755 mln zł” – wyliczyła Danuta Lange.

Do gmin w województwie śląskim ramach Polskiego Ładu trafi w sumie ponad 2,1 mld zł.

Katowice z Polskiego Ładu otrzymały ponad 85 mln zł. Gminy w regionie ponad 2,1 mld zł

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 − 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.