Zatrzymany mężczyzna / fot. Policja
Reklama

Mieszkaniec Katowic okradał pustostan. Od razu trafił na 1,5 roku do więzienia. Wraz z kompanem został zatrzymany przez bieruńskich policjantów, którzy akurat patrolowali rejon Imielina, gdzie doszło do próby kradzieży.

Złodzieje zamierzali skraść metalowe elementy. Nie spodziewali się, że po drodze trafią na policjantów. W sumie zatrzymano dwie osoby – 38-letniego mieszkańca Katowic oraz 34-letniego mieszkańca Jaworzna.

Mieszkaniec Katowic próbował uciekać, ale został szybko złapany. Do tego wprowadził policjantów w błąd podając nieprawdziwe dane, co do swojej tożsamości.

„Jak się później okazało, 38-latek doskonale wiedział jak zakończy się to zatrzymanie. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że jest poszukiwany w celu odbycia kary 1,5 roku pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa” – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji. „Obaj zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty za usiłowanie kradzieży mienia, którego wartość została oszacowana na kwotę 1,3 tys. złotych. Za przestępstwo to grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. W przypadku 38-latka zagrożenie karą jest jednak bardziej surowe gdyż przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy” – dodaje.

Prosto z bieruńskiej komendy mieszkaniec Katowic trafił już do aresztu, gdzie rozpoczął ponad roczną odsiadkę. O dalszym losie obu amatorów cudzego mienia zadecyduje teraz sąd.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.