Tunel w Katowicach / fot. Policja
Reklama

Miasto chce Odcinkowego Pomiaru Prędkości w tunelu pod rondem gen. Ziętka. Wcześniej, po wypadku, do którego tam doszło – ciężarówka uderzyła w ścianę tunelu – centrum miasta zostało sparaliżowane. To nie była pierwsza tego typu sytuacja w Katowicach. Dlatego radni wystąpili do prezydenta z pomysłem instalacji w tunelu fotoradaru lub właśnie Odcinkowego Pomiaru Prędkości. Jak się okazało, miasto wcześniej rozpoczęło starania o to drugie. 

6 października ciężarówka uderzyła w ścianę tunelu, uszkadzając instalacje. Tunel trzeba było zamknąć, co spowodowało duże korki. Kolejnego dnia też trzeba było zamknąć tunel, aby naprawić zniszczenia powstałe w wyniku kolizji. 

W sprawie fotoradaru lub Odcinkowego Pomiaru Prędkości w tunelu, radni Łukasz Borkowski i Jarosław Makowski zawnioskowali do władz miasta. 

Jak przekazał katowicki magistrat, 2 września prezydent Katowic Marcin Krupa, zwrócił się z wnioskiem do Dyrektora Centrum Automatycznego Nadzoru Nad Ruchem Drogowym GITD w Warszawie o instalację Odcinkowego Pomiaru Prędkości w tunelu.

„Z kolei 6 października tego roku przedstawiciele Urzędu Miasta uczestniczyli w wideokonferencji z GITD, której całość zdominowana była kwestią rozwiązań możliwych od strony formalno-prawnej i technicznej w tunelu” – poinformował katowicki magistrat. „Aktualnie trwają prace nad całościowym rozwiązaniem problemu prędkości pojazdów i bezpieczeństwa w katowickim tunelu” – dodają urzędnicy. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 + 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.