Konferencja w sprawie Stadionu Miejskiego w Katowicach / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Umowa na stadion podpisana, wiadomo kiedy wbicie pierwszej łopaty na placu budowy. Miasto Katowice podpisało już umowę na budowę Stadionu Miejskiego w Katowicach z konsorcjum firm z NDI na czele. Obiekt będzie kosztował przeszło 205 mln zł.

Jak poinformował katowicki magistrat, umowa na wykonanie obiektu została już podpisana. „Kolejny krok to wbicie symbolicznej łopaty na placu budowy, które nastąpi w październiku” – poinformowały służby prasowe miasta.

Przypomnijmy, że kompleks sportowy będzie realizowany w pobliżu autostrady A4 – w obszarze zbiegu ul. Upadowej, Załęskiej Hałdy i Bocheńskiego. Ogłoszony przetarg dotyczy 1 etapu, choć etap II wydaje się mało prawdopodobny. Ze względu na koszty pierwotna wersja stadionu została podzielona na dwie części i odchudzona.

“W pierwszej kolejności realizowany będzie etap I inwestycji obejmujący budowę obiektu sportowego stadionu miejskiego, w skład którego wchodzi stadion piłkarski (wymiary boiska: 105m x 68m), hala sportowa, dwa boiska treningowe, droga dojazdowa oraz parkingi. Natomiast w II etapie inwestycji będą realizowane roboty budowlane obejmujące budowę kolejnych 4 boisk treningowych, pola treningowego dla bramkarzy, drogi oraz dodatkowych miejsc parkingowych” – informowali urzędnicy z Katowic.

Prace w terenie mają potrwać 36 miesięcy.

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Masakra!
    Kasy w kasie miasta nie ma na podstawy ale na finansowanie GKS pieniądze zawsze się znajdą.
    Nie potrzeba nikomu „inwestycja”. Ciężko to nazwać inwestycją.

  2. Dlaczego Pan uważa że nikomu niepotrzebna? Uważam, że Katowice powinny mieć szkolenie młodzieży piłkarskiej na najwyższym poziomie i budowa tego kompleksu sportowego może to zapewnić. W końcu powstanie tam wiele boisk treningowych i hala do siatkówki. Każdy chce żeby reprezentacja osiągała wyniki, a wyłożyć kasę na szkolenie młodzieży i na sensowne zaplecze sportowe to lament…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.