foto: materiały policyjne
Reklama

Katowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na ulicy Bagiennej. W wyniku potrącenia przez kierującego fordem focusem, 86-letni pieszy, który przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, poniósł śmierć. 

Do wypadku drogowego doszło w poniedziałek około 16.20 na jezdni ulicy Bagiennej w kierunku katowickiego tunelu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 74-letni kierujący pojazdem osobowym potrącił 86-letniego pieszego, który przekraczał jezdnię w miejscu niedozwolonym. Niestety, pomimo podjętych czynności ratunkowych, pieszy zmarł. Na miejscu, pod nadzorem prokuratora, pracowali policjanci z katowickiej drogówki, kryminalni, technicy kryminalistyki, funkcjonariusze straży pożarnej i ratownicy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Badanie trzeźwości kierującego wskazało, ze był trzeźwy.

Reklama

Czynności w sprawie trwają, a policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego: dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze, przekraczanie jezdni tylko w miejscach do tego wyznaczonych oraz rozsądek i kulturę dla innych uczestników ruchu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.