Reklama

W dniu 18 sierpnia 2021 r. o godzinie 11:00, w sali audytoryjnej Muzeum Śląskiego odbędzie się konferencja pn. Dostępność na serio w ramach XIX. Reha for the Blind in Poland 2021.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Szansa dla Niewidomych, we współpracy z Muzeum Śląskim. Przedmiotem referatów będą zagadnienia związane z dostępnością w kontekście aktywności społecznej i zawodowej osób z dysfunkcją wzroku. Zostaną też oficjalnie ogłoszone wyniki konkursu Idol w województwie śląskim. Wydarzenie będzie także transmitowane online.

Reklama

Po zakończeniu części merytorycznej, rozpocznie się część integracyjna. Na wystawie
zaprezentowany zostanie sprzęt specjalistyczny niwelujący skutki niepełnosprawności
wzroku, bezwzrokowe dyscypliny sportowe, gry i zabawy dostępne dla niewidomych. Będzie można porozmawiać z przedstawicielami różnych organizacji i instytucji publicznych, na co dzień działających na rzecz osób z dysfunkcją wzroku oraz zapoznać się z ich ofertą. Ciekawostką będzie reportaż z wizyty niewidomych w tunelu aerodynamicznym.

REHA for the Blind in Poland to jedno z flagowych działań Fundacji Szansa dla
Niewidomych. Poświęcona jest nowoczesnej rehabilitacji i aktywizacji niewidomych,
osiągnięciom medycznym i technologicznym, a także ważnym inicjatywom społecznym, mającym wpływ na życie osób z dysfunkcją wzroku. Wydarzenie to służy także spotkaniu oraz integracji środowiska osób niewidomych i słabowidzących. Zwykle na jesieni odbywa się w Warszawie kilkudniowa konferencją z szeregiem imprez towarzyszących. Od kilku lat honorowy patronat nad wydarzeniem roztacza Małżonka Prezydenta RP. Jest to największe tego typu wydarzenie w Europie. Oprócz gości krajowych pojawiają się na nim także uczeni i niewidomi z zagranicy. REHA w stolicy jest wydarzeniem kulminacyjnym, natomiast w poszczególnych województwach w ciągu danego roku odbywają się konferencje regionalne.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 + 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.