Reklama

Jeden dzień akcji w Katowicach i 199 wykroczeń. Posypały się mandaty. Katowiccy policjanci włączyli się do regionalnych działań: „Trzymaj się prawego pasa”. Przez cały poniedziałek skupiali się na dwu i trzyjezdniowych drogach w Katowicach, gdzie najczęściej dochodzi do wykroczeń.

„Celem działań było ograniczenie nieprawidłowych zachowań na drogach przez kierujących oraz poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci zwracali uwagę przede wszystkim na kierowców tamujących i utrudniających ruch, jadących lewym pasem, pomimo tego, że prawy pas był wolny. Niestety niejednokrotnie każdy z nas spotyka się z sytuacją, w której kierujący pojazdami korzystają z lewego pasa pomimo faktu, że prawy pas jest wolny i tamują lub utrudniają ruch, poruszając się lewym pasem zbyt wolno” – tłumaczy Łukasz Kloc z katowickiej policji.

Reklama

W trakcie prowadzonych działań policjanci katowickiej drogówki zwracali uwagę nie tylko na obowiązek jazdy prawym pasem, ale na wszystkie popełniane wykroczenia w ruchu drogowym.

W sumie policjanci ujawnili 199 wykroczeń, z czego aż 178 dotyczyły tzw. nie trzymania się prawego pasa. Policjanci nałożyli 53 mandaty karne, skierowali do sądu 2 wnioski o ukaranie i zastosowali 144 pouczenia. W związku z działaniami w 4 przypadkach kierującym zatrzymano prawo jazdy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.