Autobus na ulicy Mickiewicza / fot. InfoKatowice.pl

Miasto składa kondolencje. ZTM żąda wyjaśnień od PKM Katowice, po tragicznym zdarzeniu na ulicy Mickiewicza w Katowicach. W sobotę rano kierowca autobusu wjechał w grupę bijących się na ulicy osób. Zginęła młoda kobieta. 

Kierowca najpierw się zatrzymał, zatrąbił, a potem ruszył  wjeżdzając w grupę ludzi znajdujących się na ulicy. Zginęła 19-latka. Z informacji medialnych wynika, że ofiara osierociła dwójkę małych dzieci w wieku dwa lata i siedem miesięcy. Taką informację podała katowicka Gazeta Wyborcza. 

Reklama

31-letni kierowca PKM Katowice został zatrzymany, może mu grozić nawet zarzut zabójstwa. 

Miasto Katowice złożyło kondolecje po sobotnim zajściu. 

„Dziś rano doszło do tragicznego zdarzenia na ul. Mickiewicza. Autobus potrącił 19-letnią kobietę, która niestety zmarła. Sprawę prowadzi Prokuratura i Policja. Rodzinie i Bliskim zmarłej składamy wyrazy głębokiego współczucia” – poinformował urząd na swoim profilu w mediach społecznościowych. 

ZTM natomiast w specjalnie wydanym oświadczeniu, chce wyjaśnień od PKM Katowice. 

„Dziś w centrum Katowic przed godziną 6:00 kierowca PKM Katowice potrącił osobę postronną. Jako organizator komunikacji miejskiej jesteśmy wstrząśnięci tym zdarzeniem i stanowczo potępiamy takie sytuacje.

W zdarzeniu uczestniczył autobus linii 910, która jest obsługiwana przez PKM Katowice. Zażądaliśmy już od tego przewoźnika pilnych wyjaśnień.

Na miejscu pojawiły się odpowiednie służby, m.in. policja i prokuratura, które wyjaśniają okoliczności. Jako organizator komunikacji miejskiej deklarujemy pełną współpracę ze służbami” – czytamy w oświadczeniu ZTM. 

9 KOMENTARZE

    • O ile wiem każdy w tym kraju ma prawo na odrobinę rozrywki a szczególnie tak młode matki . Z pewnością na czas jaj nieobecności dzieci miały zapewnioną opiekę .

    • A ja się pytam czy jak ktoś jest matką to nie ma prawa nigdzie wyjść ? Dzieci były pod dobra opieka wiec dziewczyna wyszła się pobawić każdej mamie się należy. Z takim myśleniem to każda dziewczyna zostająca matka jest skazana na siedzenie w domu ? Nie !! Bo każdy ma prawo wyjść czasem !

    • Może do pracy jechała…To nie powinno nikogo interesować co tam robiła! Nie żyje i to jest fakt, została zamordowana przez następnego idiotę za kółkiem….Kto to widział żeby wogóle wjeżdżać w grupę ludzi? Tylko psychicznie chory człowiek może tak postąpić!

    • No tak, bo jak się zostaje matką to trzeba ubrać worek od ziemniaków (koniecznie brudny!), stanąć przy garach, w ramach atrakcji można rozłożyć nogi przed partnerem (no chyba, że się nie ma ochoty to wtedy należy w imię obowiązku). Pierwszy drink przysługuje na 18 najmłodszego dziecka.

  1. Z kamer widać miał jeszcze dwa pasy wolne to spokojnie mógł ich ominąć a nie wjechać w nich zabijając młodą kobietę i bez mała zabił by jeszcze dwóch

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 + 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.