Michał Gramatyka / fot. InfoKatowice.pl

Poseł Koalicji Obywatelskiej z województwa śląskiego, Michał Gramatyka zmienia barwy partyjne. Przeszedł do Polski 2050 Szymona Hołowni. Wcześniej, sam mocno krytykował transfer partyjny Wojciech Kałuży w Sejmiku Województwa Śląskiego, który mocno osłabił lokalne struktury partii. “Jak zaufać w świecie, w którym każdy jest na sprzedaż?” – pytał Gramatyka w 2018 roku, cytowany przez katowicką “Gazetę Wyborczą”. 

Michał Gramatyka przeszedł do Polski 2050 Szymona Hołowni.

Reklama

„Postanowiłem dołączyć do koła parlamentarnego Polska 2050, wierzę w nową lepszą politykę. Przekonuje mnie myślenie takim dalekim horyzontem, zawsze mnie to zresztą przekonywało. Przekonuje mnie myślenie w kategoriach pokolenia, a nie jednej kadencji” – mówił Michał Gramatyka. 

Michał Gramatyka odchodzi z PO, ale w partii ciągle działa jego brat Maciej Gramatyka. Michał Gramatyka był niegdyś wiceprezydentem Tychów, teraz jego brat jest wiceprezydentem Tychów. Tutaj warto zauważyć, że bywa iż losy zawodowe braci Gramatyków przeplatają się. W czasie gdy Michał Gramatyka był wicemarszałekiem województwa śląskiego, jego brat był dyrektorem w Urzędzie Marszałkowskim. Gdy Michał Gramatyka startował na posła – podczas ostatnich wyborów – to jego brat miał kandydować na senatora. Zbierał nawet podpisy w tej sprawie, ale ostatecznie zrezygnowano z jego kandydatury i postawiono na Gabrielę Morawską-Stanecką, która reprezentowała “Wiosnę”. 

Gdy Wojciech Kałuża przeszedł z KO do PiS w Sejmiku Województwa Śląskiego, zmieniła się wtedy władza w regionie.

Michał Gramatyka został radnym wojewódzkim, natomiast jego brat Maciej (gdy już było wiadomo, że większość w Sejmiku ma PiS) ostatecznie rozstał się z Urzędem Marszałkowskim, gdzie był dyrektorem i został wiceprezydentem Tychów. Michał Gramatyka w listopadzie 2018, jeszcze jako radny Sejmiku Województwa Śląskiego na stronie katowickiej Gazety Wyborczej mocno krytykował transfer Kałuży.

„Jak „robić politykę” przy założeniu, że każdy każdego może zdradzić, sprzedać, wystawić do wiatru? Jak zaufać w świecie, w którym każdy jest na sprzedaż?” – pytał. 

W 2019 roku Michał Gramatyka uzyskał mandat poselski z list Koalicji Obywatelskiej.

Rodzinnie w Urzędzie Marszałkowskim. Michał Gramatyka wicemarszałkiem, jego brat…dyrektorem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 + 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.