Reklama

Kobiety w Katowicach zebrały podpisy. Chcą finansowania zabiegów in vitro przez miasto. Do Urzędu Miasta Katowice trafił projekt uchwały w tej sprawie. Zebrano ponad 300 podpisów mieszkańców.

W skład komitetu, który przygotował uchwałę oraz zebrał podpisy wchodziły różne środowiska kobiece działające na terenie miasta. Uchwałą teraz zajmą się miejscy radni.

Reklama

„Rada Miasta Katowice wyraża wolę przystąpienia do opracowania programu polityki zdrowotnej dla mieszkańców Miasta Katowice w zakresie przeciwdziałania skutkom niepłodności poprzez dofinansowanie leczenia metodą zapłodnienia pozaustrojowego- In vitro na lata 2021-2023” – czytamy w projekcie uchwały.

W 2017 roku katowiccy radni odrzucili podobny wniosek mieszkańców, poparto go 552 podpisami. Miejscy urzędnicy uznali, że projekt uchwały jest niezgodny z zapisem ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanej z środków publicznych.

Sterylnym głosowaniem, bez dyskusji. W Katowicach wyeliminowali projekt leczenia niepłodności metodą in vitro

Reklama

1 Komentarz

  1. Tak mnie naszła myśl, jak taka Kobita, zapłodni się In Vitro, to jak jej bieda zajrzy w oczy to może wpaść na pomysł by wnieść sprawę o przyznanie alimentów, tylko od kogo? Od Państwa? Od „dawcy” nasienia? A może z góry należałoby ustanowić że jeśli chcesz In Vitro – zapomnij o alimentach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 + 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.