Zatrzymany 23-latek / fot. Policja

Mężczyzna zgwałcił 14-latkę. Umówili się na spotkanie przez portal społecznościowy. Udało się zatrzymać sprawcę, teraz grozi mu 15 lat więzienia.

Do chorzowskiej policji wpłynęło zawiadomienie o tym, że 14-letnia mieszkanka tego miasta została zgwałcona przez nieznanego jej mężczyznę. Sprawą zajęli się kryminalni z tamtejszej komendy.

„Jak ustalili śledczy, w niedzielę po południu 14-latka spotkała się z poznanym na jednym z portali społecznościowych mężczyzną. Następnie razem wybrali się na przejażdżkę jego samochodem. W pewnym momencie 23-latek zjechał w ustronne miejsce i zmusił małoletnią do obcowania płciowego. Po powrocie do domu pokrzywdzona opowiedziała o wszystkim swoim opiekunom, a ci niezwłocznie powiadomili policję” – poinformował Sebastian Imiołczyk z chorzowskiej policji. „Pomimo niewielu informacji, jakie posiadała małoletnia na temat sprawcy, już w niespełna dobę został on namierzony przez chorzowskich kryminalnych. Sprawcą okazał się 23-letni mieszkaniec Rzeszowa” – dodaje.

Mężczyzna miał wymusić na nastolatce “inną czynność seksualną” na parkingu Silesia City Center w Katowicach. Gwałtu natomiast miał dokonać w ustronnym miejscu na terenie Piekar Śląskich.

Mężczyzna został zatrzymany w ciągu niespełna doby, dzięki współpracy z rzeszowskimi policjantami. Pod koniec tygodnia usłyszał zarzuty. Grozi mu kara 15 lat pozbawienia wolności. Sąd odrzucił wniosek chorzowskiej prokuratury o tymczasowy areszt dla 23-latka.

1 Komentarz

  1. “Sąd odrzucił wniosek chorzowskiej prokuratury o tymczasowy areszt dla 23-latka.” – czy można wiedzieć kto i na jakiej podstawie tak postanowił? Bo to chyba zielone światło i przyzwolenie na działalność zwyrodnialców? Sędzia/ina nie ma czasem zaburzeń psychicznych, jak to ma się w przypadku np ataków na Zachodzie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 − 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.