Zatrzymany 23-latek / fot. Policja
Reklama

Policjant musiał strzelić do motocyklisty. Ten nie miał uprawnień i chciał sprawdzić czy uda mu się uciec. Nie udało się. Teraz 23-latkowi grożą poważne konsekwencje prawne nawet 10 lat więzienia, bo próbował staranować motocyklem funkcjonariusza.

To zdarzenie, które swój początek miało w Zabrzu, a skończyło się po pościgu w Rudzie Śląskiej. Policjanci drogówki zobaczyli na ulicy 3 Maja motocykl, który miał nieprawidłowo zamontowaną tablicę rejestracyjną. Pojazd pomimo znaków dźwiękowych i świetlnych nie zatrzymał się do kontroli.

Reklama

„Motocyklista nie zwolnił i rozpoczął ucieczkę przed policjantami, popełniając przy tym wiele wykroczeń, oraz stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu, w tym pieszych, gdy uciekając, jechał chodnikiem. Motocyklista ignorował polecenia wydawane przez interweniujących policjantów i uciekał w stronę Rudy Śląskiej, jadąc ulicą Paderewskiego. Po wjechaniu do Rudy Śląskiej uciekał ulicami Kokota i 1-go Maja. Pościg zakończył się na pustym parkingu przy ulicy Ogrodniczej w Rudzie Śląskiej, gdzie policjanci odcięli motocykliście drogę ucieczki” – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji.
Kierowca nie chciał się poddać.

Gdy jeden z mundurowych wyszedł z samochodu, aby go zatrzymać to kierujący motocyklem ruszył w jego stronę. Policjant oddał w kierunku pojazdu jeden strzał z broni służbowej, co pozwoliło skutecznie zatrzymać motocyklistę.

„Zatrzymany 23-latek tłumaczył się policjantom, że uciekał przed nimi, ponieważ nie miał uprawnień do kierowania motocyklami oraz chciał sprawdzić, czy uda mu się uciec” – relacjonują śledczy.

Za ucieczkę i czynną napaść na policjanta 23-latkowi grozi 10 lat więzienia. Sąd może odebrać mu też uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 15 lat.

Reklama

1 Komentarz

  1. Trzeba zorganizować zbiórkę na tego biednego chłopaka, a policjanta pozwać o usiłowanie zabójstwa!! Dopóki policjant nie został przejechany, nie miał podstaw do oddania strzału. Tak samo kierowca autobusu nie miał prawa ruszyć, dopóki banda patologii nie skatowała go na śmierć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.