foto: GKS Katowice

GieKSa ma szansę na awans. Jaka nagroda finansowa ewentualnie czeka na piłkarzy? To pytanie, które zadaliśmy w spółce i jak się okazuje pomimo tego, że klub jest utrzymywany z miejskich pieniędzy, a w razie braków miasto zawsze służy finansowym wsparciem, to jednak mieszkańcy nie mają prawa dowiedzieć się jakiej wysokości nagrodę przyzna się piłkarzom.

GieKSa ma duży problem z ZUS-em. Wczoraj pisaliśmy o tym, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych po kontroli wyliczył prawie 4 mln zł zaległych składek, które musi zapłacić klub. GKS Katowice odwoła od kontroli do sądu – zapewnił prezes Marek Szczerbowski.

GieKSa  z szansą na awans

Do InfoKatowice.pl dotarła też informacja jakoby za awans piłkarze mieliby otrzymać do podziału milion złotych. Nieoficjalnie kwotę zdementował nam przedstawiciel klubu, ale żadnej innej bardziej realnej kwoty nie podał.

Oficjalnie GieKSa jednoznacznie przyznaje, że ewentualnej nagrody nie ujawni.

„Informujemy, że składniki wynagrodzenia zawodników objęte są zapisaną w kontraktach tajemnicą handlową” – poinformował InfoKatowice.pl, rzecznik klubu Michał Kajzerek.

Przypomnijmy, miasto w 2021 roku wsparło działania klubów sportowych kwotą 19 mln zł. Z czego najwyższą dotację 16,5 mln zł otrzymał wielosekcyjny GKS Katowice. Poniżej pieniądze z przeznaczeniem na konkretne sekcje:

  • piłka nożna mężczyzn (II liga) – 6.352.236 zł
  • piłka nożna kobiet (Ekstraklasa) – 1.207.831 zł
  • siatkówka mężczyzn (PLPS Plusliga) – 4.026.964 zł
  • hokej na lodzie mężczyzn (Polska Liga Hokeja) – 4.912.969 zł

1 Komentarz

  1. Milion złotych za awans z 3 do 2 ligi?? Ktoś tutaj nieźle odleciał…może pora napisać petycję do “prezydenta” miasta, żeby przestali wydawać pieniądze z naszych podatków na kiepskich kopaczy. Z takim budżetem jak ma 3ligowa drużyna piłkarska, mielibyśmy walkę o mistrza przez siatkarzy, a ludzi na mecze chodziłoby do Spodka więcej niż na Blaszok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 − 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.