Punk szczepień w Parku Śląskim / fot. SUW Katowice
Reklama

W niedzielę w Parku Śląskim prawie 900 osób zaszczepiło się na COVID-19. Dzisiaj czeka 1,6 tys. szczepionek. W Parku Śląskim przy hali kapelusz funkcjonuje mobilny tymczasowy punkt szczepień, który działa od 1 maja. To jego ostatni dzień działalności – w sumie przez 3 dni może się szczepić każdy, kto ma e-skierowanie. Wystarczy przyjść i odczekać swoje w kolejce.

Kolejne dawki szczepionki dotarły do mobilnego punktu szczepień.

Reklama

„Te minione dwa dni pokazały, że nawet pogoda jest niestraszna mieszkańcom, którzy od wczesnych godzin porannych ustawiają się do tego punktu. To pokazuje ich odpowiedzialność za zdrowie nie tylko swoje, ale i innych – podkreśla wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Dzisiaj rano, jeszcze przed rozpoczęciem szczepień, ustawiło się pół tysiąca chętnych. Pod koniec dnia jednak każda osoba mogła zaszczepić się „z drogi”, bez długiego oczekiwania.

W pierwszym dniu akcji wykorzystano 1005 dawek szczepionki Johnson & Johnson. Do punktu, kilka godzin przed uruchomieniem, ustawił się kilkukilometrowy ogonek mieszkańców. Nad sprawnym przebiegiem procesu czuwają non stop żołnierze 13. Śląskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

„To oni dbają o to, by oczekujący mieli założone maseczki i aby zachowali odległość. Dodatkowo pracownicy szpitala MSWiA oraz Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego informują mieszkańców o tym, jak można się zaszczepić poprzez inne formy jak infolinia 989 czy portal obywatel.gov.pl” – dodaje Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego.

„Zapraszamy chętnych. Specjalne kontenery, w których odbywają się iniekcje, spełniają wszystkie normy związane z punktem szczepień, jest miejsce rejestracji, poczekalnia, gabinet” – podkreśla dyrektor szpitala MSWiA w Katowicach Piotr Grazda.

3 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze. Zaszczepić się mogą również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

W województwie śląskim zostało wykonanych już ponad 1,3 mln szczepień. Według harmonogramu do 9 maja wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, będą miały wystawione e-skierowanie i będą mogły zapisać się na termin szczepienia przeciw COVID-19. Rejestracja jest bardzo prosta. Na termin szczepienia można zapisać się przez internet, za pomocą infolinii 989, wysyłając SMS na numer 880 333 333 oraz bezpośrednio w wybranym punkcie szczepień.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 26 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.