Reklama

Tymczasowy mobilny punkt szczepień przeciwko COVID-19 w Parku Śląskim przyciągnął ogromną rzeszę mieszkańców województwa śląskiego, którzy chcą się zaszczepić przeciwko koronawirusowi.

Ogromną kolejkę sfilmował użytkownik Pasja 4K na YouTubie. Przypomnijmy do 3 maja można się zaszczepić w Parku Śląskim w rejonie hali Kapelusz. Jedyne co trzeba mieć to e-skierowanie oraz odstać swoje w kolejce.

W trzy dni wykorzystanych ma być 2,5 tys. szczepionek firmy Johnsons & Johnsons.

Według harmonogramu:

  • 1 i 2 majazaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starsze,
  • 3 majazaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze.

W majówkę zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

Im większa liczba osób zaszczepionych, tym szybciej możliwe będzie łagodzenie obostrzeń i zasad bezpieczeństwa. Należy pamiętać, że wszystkie rodzaje szczepionki przeciw COVID-19 są starannie badane, co sprawia że są bezpieczne.

W województwie śląskim zostało wykonanych już ponad 1,2 mln szczepień. W skali całego kraju to już łącznie ponad 11 mln wykonanych zastrzyków. Według harmonogramu do 9 maja wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, będą miały wystawione e-skierowanie i będą mogły zapisać się na termin szczepienia przeciw COVID-19. Rejestracja jest bardzo prosta. Na termin szczepienia można zapisać się przez internet, za pomocą infolinii 989, wysyłając SMS na numer 880 333 333 oraz bezpośrednio w wybranym punkcie szczepień.

Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji, Narodowego Programu Szczepień, a także mapę punktów szczepień znaleźć można na www.gov.pl/szczepimysie.

 

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 + 21 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.