Wojewoda Jarosław Wieczorek na tle mobilnego punktu szczepień w Parku Śląskim / fot. ŚUW

Do 3 maja szczepią w Parku Śląskim. Preparatem firmy Johnson & Johnson każdego, kto ma e-skierowanie. Szczepienia ruszają dzisiaj i potrwają do 3 maja w punkcie przy hali wystaw Kapelusz. Wystarczy się pojawić w punkcie szczepień i odstać swoje w kolejce.

Obecna w tymczasowym mobilnym punkcie szczepień będzie kadra medyczna, która obsłuży pacjenta zgodnie z obowiązującymi normami.

„Zachęcamy i apelujemy o to, aby do tego szczepienia nasi mieszkańcy się zgłosili. Mamy około 2,5 tys. szczepionek na te 3 dni. Zaplanowane mobilne punkty szczepień są właśnie po to, żeby w okresie maja służyły tej akcji, natomiast zaraz po tym okresie majowym będą służyły również do tzw. wypełnienia białych plam na terenie naszych gmin czy powiatów, tam, gdzie rzeczywiście dostępność do punktów może być trochę trudniejsza czy też z odleglejszym terminem. Wówczas taki punkt może dojechać i akcyjnie zaszczepić odpowiednią liczbę osób” – wyjaśnił wojewoda Jarosław Wieczorek.

Według harmonogramu:

  • 1 i 2 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starsze,
  • 3 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze.

W majówkę zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

Uwaga! Liczba szczepionek jest ograniczona.

Im większa liczba osób zaszczepionych, tym szybciej możliwe będzie łagodzenie obostrzeń i zasad bezpieczeństwa. Należy pamiętać, że wszystkie rodzaje szczepionki przeciw COVID-19 są starannie badane, co sprawia że są bezpieczne.

W województwie śląskim zostało wykonanych już ponad 1,2 mln szczepień. W skali całego kraju to już łącznie ponad 11 mln wykonanych zastrzyków. Według harmonogramu do 9 maja wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, będą miały wystawione e-skierowanie i będą mogły zapisać się na termin szczepienia przeciw COVID-19. Rejestracja jest bardzo prosta. Na termin szczepienia można zapisać się przez internet, za pomocą infolinii 989, wysyłając SMS na numer 880 333 333 oraz bezpośrednio w wybranym punkcie szczepień.

Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji, Narodowego Programu Szczepień, a także mapę punktów szczepień znaleźć można na www.gov.pl/szczepimysie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 + 21 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.