W Katowicach premier otwierał otwartą już drogę. To nieprawda, że rząd nie miał tutaj swojego udziału

A. Maciaszczyk

W Katowicach premier otwierał otwartą już drogę, do której dołożyła się Unia Europejska, ale nie można powiedzieć, że rząd tutaj nie miał swojego udziału. W trakcie otwarcia premierowi towarzyszył prezydent Katowic Marcin Krupa. Symboliczne wydarzenie miało miejsce w poniedziałek. 

Sytuacja premiera Mateusza Morawieckiego w Katowicach jest dość delikatna, bo w trakcie kampanii wyborczej przechrzcił Ligotę na „Lagacice”. Tak więc gdy Centrum Informacyjne Rządu przechrzciło otwierane skrzyżowanie Kościuszki z Armii Krajowej na “Kościuszkowską” z Armii Krajowej, to wywołało serie kpin w internecie. Komentowano też szeroko oficjalne otwarcie już otwartej dla kierowców drogi.

Z tym, że zarzut odnośnie tego, że strona rządowa z inwestycją nie miała nic wspólnego jest chybiony i to mocno. Taki pojawiał się w sieci i materiałach prasowych. Po pierwsze w 2017 roku w obecności wicewojewody ogłaszano dofinansowanie na inwestycje, a ostatecznie o dofinansowaniu zdecydowano w Ministerstwie Rozwoju. Wcześniej ta znajdowała się na liście rezerwowej.

„Bardzo się cieszę, że mam możliwość wspólnie z prezydentem miasta Katowice otworzyć ten bardzo ważny odcinek drogi – DK 81. Ta droga jest bardzo ważną arterią nie tylko dla Katowic, ale również dla mieszkańców Mikołowa, Żor. Dalej, na południe do Skoczowa i później już droga 941 na południe – Ustroń i Wisła, albo na zachód do Cieszyna S 52.To pokazuje, jak takie arterie łączą i są ważne dla rozwoju gospodarczego” – mówił premier Mateusz Morawiecki.

“Ja się bardzo cieszę, że mogliśmy skorzystać, ze środków unijnych na realizację tej inwestycji. Ze środków unijnych, tych które są dzielone właśnie przez pana premiera, przez rząd rzeczypospolitej” – mówił Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W ramach rozbudowy DK 81 na odcinku ul. Kościuszki z budową węzła Armii Krajowej powstało dwupoziomowe skrzyżowanie. Tunel utrzymujący bezkolizyjnie ruch tranzytowy oraz dwupasowe rondo, dla ruchu lokalnego pomiędzy dzielnicami Piotrowice i Ligota. Dzięki temu po Katowicach będzie podróżowało się szybciej i bardziej komfortowo.

Wartość inwestycji na drodze DK 81 ogółem wynosi 99 724 760,90 zł, a dofinansowanie z Unii Europejskiej to 71 819 947,31 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
1 + 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.