Marcin Krupa i Jerzy Kwieciński na konferencji w sprawie Światowego Forum Miejskiego /2019 rok / fot. UM Katowice

Światowe Forum Miejskie w Katowicach będzie kosztowało ponad 200 mln zł. Gros tych pieniędzy będzie pochodziło z budżetu centralnego. To jednak nie oznacza, że Katowice nie zapłacą. Zapłacą i to nie mało – około 9 mln zł.

O koszty planowanego na 2022 rok Światowego Forum Miejskiego w Katowicach zapytała katowicka radna klubu KO Patrycja Grolik. Pytała ile będzie wydarzenie kosztowało miasto, a ile podmioty zewnętrzne.

Marta Chmielewska, naczelnik Wydziału Promocji wyjaśniła w trakcie dzisiejszej Komisji Kultury Promocji i Sportu, że wydarzenie będzie kosztowało budżet miasta podobnie co Szczyt Klimatyczny w Katowicach. Około 9 mln zł.

„W tej chwili jesteśmy na etapie ostatnich porozumień z ministerstwem, ale zakładamy, że będą porównywalne do budżetu COP-u. Jeżeli chodzi o Szczyt Klimatyczny czyli COP było to 9 mln zł około” – mówiła naczelnik.

Miasto otrzymało w sumie na działania transportowe i promocyjne w ramach COP 4 mln zł – to była dotacja. Podobnie będzie w przypadku Światowego Forum Miejskiego.

Strona rządowa na wydarzenie ma przekazać większość pieniędzy – w sumie to ma kosztować około 213 mln zł.

Światowe Forum Miejskie (World Urban Forum, WUF) to międzynarodowa konferencja, którą organizuje agenda ONZ ds. urbanizacji i osiedli miejskich UN-Habitat.

“Światowe Forum Miejskie to najważniejsze globalne wydarzenie dla ludzi zajmujących się polityką miejską, transformacją i rozwojem miast. Będzie to dla nas dobra okazja do wymiany doświadczeń i pokazania naszych osiągnięć w tym zakresie” – podkreślał w maju 2019 roku minister Jerzy Kwieciński.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.