Krzysztof Król / fot. Facebook / nagranie
Reklama

Radny tańczył i śpiewał „jeba… PiS”. Filmik wysłał koleżance z rady. „Byłam zdegustowana i zażenowana”. Tyski radny po finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nagrał filmik, w którym śpiewał i tańczył w rytm „jeb… PiS”. Wysłał go radnej z tego ugrupowania. Teraz przeprasza i mówi, że się pomylił. Co ciekawe miał czapkę na głowie, na której wyświetlał się również wulgarny napis. 

Od wczoraj wśród tyskich radnych rozsyłany jest łańcuszkiem, filmik nagrany po finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tychach, ten odbywał się w jednym z pubów na terenie miasta. Brał w nim udział Krzysztof Król, radny Inicjatywy Tyskiej – ugrupowania prezydenta Tychów, Andrzeja Dziuby.

Reklama

Śpiewał i tańczył. Teraz przeprasza

Król nagrał filmik i wysłał go koleżance z radny – radnej Aleksandrze Wysockiej-Siembidze. Na filmie radny Król tańcuje i śpiewa „Jeba… PiS” „jeba…PiS”. Na koszulce ma logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a na głowie czapkę, która wyświetla wulgarną przyśpiewkę.

„Byłam zszokowana, zwłaszcza, że radny to jest osoba publiczna” – powiedziała nam radna Aleksandra Wysocka-Siembiga (PiS), która na wiadomość od Króla nie odpowiedziała. „Byłam zdegustowana i zażenowana poziomem radnego Inicjatywy Tyskiej” – dodała.  Radny Król później wiadomością przeprosił ją za film, który jej podesłał. Jak dodała, radnego zna tylko z sesji, nigdy nie korespondowali w podobny sposób.

„To była pomyłka” – mówi nam Krzysztof Król, autor filmiku. Jak sam mówi miał pomylić osobę, której chciał wysłać filmik. „Nie miałem okularów” – tłumaczył. „Wysłałem SMS-a, że to nie do niej, bardzo przepraszam, ale dalej się czuje winny”. Jak sam mówił nagranie było dokonane na zamkniętej imprezie po finale WOŚP.

„Dostałem podobnego mema ze Szwajcarii i próbowałem kumplowi nagrać coś podobnego” – mówi Król i dodaje, że nie wysłał filmiku nikomu z rady. Co ciekawe, film dostaliśmy jako pierwszy od osób niezwiązanych z PiS. Król zaznacza, że przeprosi radną Wysocką-Siembigę w sposób, który ona uzna za właściwy.

„Nie wiem, jak radny wyobraża sobie po tego typu zachowaniu budowanie dialogu i kompromisów na sesjach Rady Miasta Tychy. Moim zdaniem jego wulgarne zachowanie dyskwalifikuje go jako osobę, która ma w imieniu mieszkańców podejmować ważne dla miasta decyzje i to co powinien teraz zrobić, to po prostu zrzec się mandatu radnego” – komentuje Grzegorz Wójkowski ze Stowarzyszenia Bona Fides z Katowic. Bona Fides przygląda się m.in. temu jak pracują samorządy, w tym radni.

Król jak sam zaznaczył w rozmowie z nami, do tej pory współpraca z PiS w radzie miasta była „dobra”.

Prezydent Tychów, który sam na sesjach Rady Miasta Tychy nawołuje do współpracy ponad podziałami partyjnymi, nie chciał komentować sprawy. Zresztą sam Dziuba, kiedyś powiedział, że na komisjach z radnymi się nie spotka, bo panuje tam „chamstwo”. Ostatnio natomiast stwierdził, że radni pokazali mu „faka” gdy głosowanie na jednej z komisji nie poszło po myśli prezydenta.

„Radni Rady Miasta Tychy są osobami dorosłymi, sami biorą odpowiedzialność za to, co robią. Z pewnością jednak obrażanie kogokolwiek, niezależnie od tego, jakie barwy polityczne reprezentuje, jest naganne i nie powinno nigdy mieć miejsca.” – powiedziała nam rzecznik tyskiego magistratu, Ewa Grudniok.

Mariusz Gabrek organizator tyskiego finału WOŚP odciął się od zachowania radnego. W rozmowie z nami powiedział, że to był jednostkowy przypadek, a samo wydarzenie było apolityczne. Do tego tyski finał WOŚP wspierały osoby zarówno z lewej jak i prawej strony sceny politycznej.

Reklama

4 KOMENTARZE

  1. ot cały poziom kultury tej hucpy UM Tychy . DNO , DNO i jeszcze raz DNO !! żenada że na takich prymitywów ktoś głosuje

  2. Smutne ale prawdziwe, nie utożsamiam się z żadnym podziałem politycznym, każdemu można dać szansę, obojętnie z jakiego jest się ugrupowania ale ten Pan powinien niezwłocznie zostać odsunięty od jakiejkolwiek możliwości podejmowania decyzji w imieniu mieszkańców Tychów. Liczę na to, że zostaną wobec niego wysunięte właściwe konsekwencje za takie chamskie zachowanie.
    Pomimo, że Król, to powinien widzieć, że jednak nie wszystko mu wolno!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 − 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.